خبرهای داغ:
خطیب جمعه قزوین؛

شرکت در انتخابات مصداق بارز کار خیر است

شرکت در انتخابات مصداق بارز کار خیر است
آیت اله عابدینی عنوان کرد: شرکت در انتخابات مصداق بارز کار خیر است و خداوند سفارش کرده در کار خیر با شتاب حضور پیدا کنیم.
کد خبر: ۹۶۱۰۲۲۵
|
۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۶

قزوین_ به گزارش بسیج، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: مواردی که در این خطبه لازم است خدمت برادران و خواهران گرامی عرضه بدارم، اولین مطلبی که همه فکر و ذکرمان آنجاست، موضوع انتخابات است.

وی تصریح کرد: در انجام وظایف دینی چه سیاسی و چه عبادی و اجتماعی، جنگ، جبهه و جهاد، ادای قرض و دین و صله رحم خدای متعال از ما می خواهد کاهل نبوده و با جدیت پای کار باشیم. لذا می فرماید « وَسَارِعُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ» یعنی (و بشتابید به سوی مغفرت پروردگار خود و به سوی بهشتی که پهنای آن همه آسمانها و زمین را فرا گرفته و مهیّا برای پرهیزکاران است).

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به این آیه شریفه نباید بی تفاوت باشیم، در خصوص نماز جمعه نیز فرموده با شتاب و انگیزه وافر به سوی نماز جمعه بروید، انسان وقتی انگیزه داشته باشد چند نفر دیگر را نیز با خود همراه می کند. در همه زمینه ها نیز باید اینگونه باشیم و آنجا که مغفرت خدا وجود دارد آنجا که رفتیم حال پدر و مادر را پرسیدیم و صله رحم به جای آوردیم و حال خانواده شهید، جانباز و مستضعف و فقیری را پرسیدیم، مشمول مغفرت خدای متعال می شویم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: در منابع دینی تأکید شده است که کار امروز را به فردا نیندازیم و اگر خواستیم در رأی گیری و انتخابات شرکت کنیم نیز بخاطر اینکه این مهم وظیفه دینی است باید به موقع انجام دهیم و رئیس جمهوری اصلح، جوانمرد و کسی که در دهان مستکبران غربی می زند و مستکبران را زمین گیر می کند، انتخاب کنیم.

شرکت در انتخابات مصداق بارز کار خیر است

وی بیان کرد: شرکت در انتخابات مصداق بارز کار خیر است و خداوند فرموده به کارهای خیر باید شتاب و سرعت بدهیم و برای انجام آن کاهلی و کوتاهی نکنیم.

آیت الله عابدینی اظهار کرد: خداوند می فرماید وقتی به سمت کار خوب می روید، یعنی به سمت بهشت حرکت می کنید، بهشتی که خداوند برای اهل تقوا آماده کرده است، یعنی اگر در تقوا داریم یقیناً در کار خیر شتاب می کنیم چرا که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: وقتی در حرکتی سرعت می گیریم و دیگران نیز در این کار سرعت می گیرند، قرآن تشویق می کند و می گوید باید در کار خیر از یکدیگر سبقت بگیرید، در مسائل دنیا لازم نیست انسان سبقت بگیرد اما در مسائل معنوی می فرماید از یکدیگر سبقت بگیرید و خداوند به این مهم تشویق کرده است.

وی عنوان کرد: یک نفر انفاق می کند باید به دنبال انفاق بیشتر باشد، کسی در اربعین حضور پیدا می کند باید به فکر حضور بیشتر باشد، یک نفر به فکر کمک مالی به مردم هست در پی افزایش آن باشد، در انتخابات نیز در پی حضور حداکثری باشیم و وظیفه خود را انجام دهیم و اینها سبقت گرفتن در کار خیر است که مورد پسند خدای متعال است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به روز مباهله تصریح کرد: مباهله یک رسم دینی است و قرآن آن را تأیید کرده است، مباهله یعنی کسانی که با هم نزاع و اختلاف دارند اگر اختلافشان با منطق و دلیل حل نشد حق دارند بگوید بیرون برویم و به زیر آسمان از خداوند بخواهیم آن کسی که ناحق است، خداوند سزای او را بدهد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: مسیحیان نجران کشور یمن، بعد از آنکه رسول خدا (ص) به بزرگان آن منطقه نامه نوشتند و به اسلام دعوت کردند، بزرگانشان جمع شدند و تعدادی نماینده از دانشمندانشان انتخاب کردند و گفتند شما بروید و با رسول خدا (ص) صحبت کنید و ببینید آن کسی که می گوید من رسول هستم سخنش با انجیل همخوانی دارد یا خیر؟

وی خاطرنشان کرد: آنها خدمت رسول خدا (ص) آمدند و حضرت خیلی آنها را تحویل نگرفت، آنها نزل امیرالمؤمنین (ع) رفتند و از ایشان سؤال کردند چرا پیامبر (ص) ما را تحویل نمی گیرد، حضرت فرمودند بخاطر اینکه شما با لباس ها و رسم و رسومات اشرافی آمده اید و حضرت شما را تحویل نگرفت.

آیت الله عابدینی ادامه داد: آنها رفتند ساده پوش شدند و حضرت قبولشان کردند و قرار شد با یکدیگر صحبت کنند و پس از گفت و گو قرار شد آنها بروند تا با بزرگان خود مشورت کنند و پس از مشورت آنها قانع نشدند و گفتند می رویم مباهله می کنیم.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: بزرگترها گفتند اگر آن کسی که ادعای پیامبری دارد، تنهایی آمد ما از مباهله نمی ترسیم اما اگر خانواده و عزیزانش را با خود آورد، معلوم می شود حق است و ما نباید با او مباهله کنیم چرا که کار خطرناکی است.

وی اظهار کرد: آن ها در روز مباهله دیدند که عزیزان نبی مکرم اسلام (ص) با ایشان برای مباهله آمده اند و همین که این صحنه را دیدند گفتند ما دیگر نباید مباهله کنیم چرا که این انسان با ایمان، صداقت و درستی صحبت می کند و در آنجا آیه نازل شد و خداوند فرمود «پس هر کس با تو درباره عیسی در مقام مجادله برآید بعد از آنکه به احوال او آگاهی یافتی، بگو: بیایید ما و شما فرزندان و زنان و کسانی را که به منزله خودمان هستند بخوانیم، سپس به مباهله برخیزیم (در حق یکدیگر نفرین کنیم) تا دروغگویان (و کافران) را به لعن و عذاب خدا گرفتار سازیم.»

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: امروز نیز در یمن آثار آن مباهله قابل مشاهده است و می بینیم چگونه مردم یمن پای میدان مبارزه هستند.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به سالروز انقلاب 1920، قیام مردم عراق علیه استعمار انگلیس بیان کرد: مرحوم آیت الله میرزا محمدتقی شیرازی وقتی انگلیسی ها طمع کرده بودند به عراق حمله کنند، حوزه علمیه و علمای نجف که در رأس آنها مرحوم شیرازی قرار داشت مردم را تشویق به جهاد کرد و مردم قیام کردند و با حضور علما نتیجه این شد که عراق را از سلطه انگلیس نجات دادند.

وی افزود: بدانیم هر زمان استعمارگران جایی آمدند جز با سیلی، موشک، جنگ و جهاد نمی شود پای آنها را قطع کرد و نمی تواند با صحبت و گفت و گو مشکل را حل کرد.

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: در دولت آیت الله رئیسی برای مقابله با دشمن از شیوه سیلی، شیوه امام، رهبری و حاج قاسم سلیمانی استفاده شد و نتایج خوبی گرفتیم و این را باید به عنوان یک درس در نظر بگیریم.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: مناسبت دیگر روز دیپلماسی فرهنگی و تعامل با جهان است. ما وزیر امور خارجه ای را موفق می دانیم که در زمینه سازی صادرات به کشورهای دیگر موفق باشد، در مسائل سیاسی موقعیت اقتدار، عظمت، نفوذ در کشورهای مهم دنیا را افزایش دهد و در مسائل فرهنگی نیز که رایزن های فرهنگی داریم شاهد این پیشرفت ها باشیم.

وی بیان کرد: در دوران ریاست جمهوری شهید رئیسی و وزارت شهید امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه در مسائل فرهنگی، سیاسی، اقتدار در فضای بین المللی، در روابط اقتصادی و تجاری موفقیت های چشم گیری داشتیم و خدا این شهدا را با انبیاء و اولیاء محشور بفرماید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به روز بزرگداشت صائب تبریزی گفت: در گذشته جوانان مطالعه بیشتری در خصوص بزرگان شعر و ادبیات داشتند. خوب نیست سروده های حافظ، مولوی، سعدی و صائب دیگر عرای بزرگ در ذهن ما نباشد و باید به این معانی که ریشه در فرهنگ ما دارد، بیشتر توجه کنیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: سالروز شهادت شهید صدوقی، شهید محراب، یار همیشگی امام خمینی (ره) را گرامی می داریم. حمله ناوهای آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران را هیچگاه فراموش نمی کنیم که صدها مسافر مظلوم و بی پناه را به شهادت رساندند و آمریکایی ها آن خائنی که این موشک را شلیک کرد را به عنوان قهرمان معرفی کردند و این موضوع پستی هیئت حاکمه آمریکا را نشان می دهد.

وی بیان کرد: روز بزرگداشت علامه امینی است که سند غدیر خم را احیا کرد و آن چه که مربوط به ولایت امیرالؤمنین (ع) بود را جمع آوری کرد و ان‌شاءالله با امیرالمؤمنین محشور باشد.

آیت الله عابدینی گفت: روز مبارزه به سلاح های شیمایی است و هنوز داریم کسانی را که در سردشت در بمباران شیمایی آسیب دیدند و بسیاری از جانبازان ما که آسیب دست و پا دیده اند با یک آسیب نامرعی را که همان آسیب شیمایی است، دست به گریبان هستند.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: روز خانواده و تکریم بازنشستگان، روز شهرداری و دهیاری و افشای ضد حقوق بشری آمریکا را نیز در این ایام داریم و هر کسی خواست حقوق بشر آمریکایی را ببیند، غزه را ببیند.

 

 انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار