بسیج گزارش می‌دهد؛

پای کار یک انتخاب مهم/ شمارش معکوس برای انتخابی اصلح

مردم استان مرکزی در جمعه پیش رو، حماسه هشتم تیرماه را با حضور باشکوه در پای صندوق‌های رأی تکرار می‌کنند.
کد خبر: ۹۶۱۰۷۹۴
|
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۶

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ انتخابات یکی از رخدادهای بزرگ و تاریخ‌ساز در هر کشوری است، در این میان نظر و رأی مردم به عنوان اصلی‌ترین تصمیم گیرندگان از اهمیت والایی برخوردار است.

شمارش معکوس برای برگزاری مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شده است. تفاوتی که دور دوم انتخابات با دور اول آن که هفته گذشته برگزار شد، دارد در میزان تعدد کاندیداهاست که مردم با دو داوطلب روبرو هستند و انتخاب بین دو گزینه به نظر می‌رسد، کمی سخت باشد.

شور و نشاط انتخاباتی در شهرهای استان مرکزی به وضوح دیده می‌شود. ستادهای انتخاباتی پرشورتر از گذشته در حال تلاش برای جلب آرای بیشتر هستند. تنور انتخابات همچنان در بین مردم این استان داغ است؛ تجمعات مردمی و حضور قشر جوان که با دقت تبلیغات و برنامه‌های نامزدها را رصد می‌کنند حکایت از این دارد که انتخابی سخت پیش پای‌شان قرار دارد. آری گفتن به هر یک از نامزدها بی‌شک جریان حرکت جامعه و کشور را در عرصه داخلی و خارجی تغییر خواهد داد.

سری به سطح شهر زدیم تا نظر مردم را در خصوص برگزاری مرحله دوم انتخابات جویا شویم؛ یکی از شهروندان اراکی در گفت‌و گو با خبرنگار بسیج گفت: کاندیدایی که در دوره اول انتخابات به او رأی داده بودم به دور دوم انتخابات راه پیدا نکرد ولی دلیل نمی‌شود که در این دوره از انتخابات شرکت نکنم.

وی ادامه داد: همه ما باید نسبت به سرنوشت کشورمان مسئول باشیم و با یک انتخاب خوب آینده بهتری را برای کشور و سرزمین‌مان رقم بزنیم و با بررسی و مشورت از بین دو نامزدی که به دور دوم راه پیدا کردند یک نفر را برگزیده و به او رأی خواهم داد.

خدابخشی از دیگر شهروندانی بود که درخصوص مشارکتش در این دوره از انتخابات چنین گفت: انتخابات همواره در نظام سیاسی کشور ما مهم بوده است و تفاوتی میان دور اول و دوم وجود ندارد. ممکن است نسبت به مشکلات موجود در کشور گلایه داشته باشیم ولی راه حل آن قهر با صندوق رأی نیست بلکه باید یک انتخاب درست و دقیق در راستای حل مشکلات بکوشیم.

یک نوجوان رأی اولی نیز با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند مسئولان با مردم صادق باشند و اخلاص و ایثارگری را در عمل مسئولان ببینند، گفت: به رغم تمامی مشکلات وظیفه هر ایرانی است که در انتخابات شرکت کرده و خود برای آینده کشور تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی، ملی، میهنی، اخلاقی و قانونی است؛ بنابراین در مرحله دوم انتخابات نیز شرکت می‌کنم.

امیری معلم بازنشسته اراکی که در چندین دوره انتخابات مشارکت داشته است، گفت: در این دوره نیز شرکت می‌کنم . باتوجه به نقشی که در تعیین سرنوشت کشورم دارم سعی می‌کنم تا بین خوب و خوب‌تر، کاندیدای خوب‌تر را انتخاب کنم.

این معلم بازنشته تاکید کرد: انتخابات پایه تحول و راه حل مشکلات کشور است؛ دلسرد کردن مردم از انتخابات به ضرر مردم است.

وی ادامه داد: اگر مردم ما آگاهی سیاسی داشته باشند و بدانند رأی آنها چه تأثیری برای سرنوشت کشور دارد، قطعاً روی رأی خود فکر می‌کنند. همه مردم باید پای صندوق رأی بیایند.

ملت ایران از جمله مردم دیارآفتاب از رئیس‌جمهور آینده خواسته‌ها و مطالباتی دارند و ویژگی‌های یک رئیس‌جمهور برای انتخاب را ولایت‌مداری، کارآمدی، ضدفساد بودن، عدالت‌محور بودن، مدیر، دارای برنامه و اصلح بودن، مطرح می‌کردند.

انتهای پیام/ع.م 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار