اختصاص ۱۰۳۰ میلیارد تومان به طرح‌های آبرسانی استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص یک‌ هزار و ۳۰ میلیارد تومان به طرح‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر خبر داد.
کد خبر: ۹۶۱۰۸۸۰
|
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، ابوالحسن عالی در گفت‌وگو با جمعی از خبرنگاران، با اشاره به اینکه اکنون این استان در اوج بی‌سابقه گرما و افزایش دما رسیده است، اظهار داشت: در این شرایط، پیک بار مصرف آب به اوج خود رسیده است.

وی با بیان اینکه قبل از دولت شهید آیت‌الله رئیسی تولید آب از تأسیسات شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر 35 هزار مترمکعب در شبانه‌روز بود، خاطرنشان کرد: با تلاش جهادی و حمایت ویژه دولت سیزدهم از طرح‌های آبرسانی اکنون تولید آب از آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر به 105 هزار مترمکعب رسیده و این در حالی است که 20 هزار مترمکعب دیگر به این ظرفیت به‌زودی افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزوده شدن 100 هزار مترمکعب آب شرب به ظرفیت تولیدی آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر تا سال آینده خبر داد و بیان کرد: طرح جهادی آبرسانی برای حل مشکلات روستاهای استان بوشهر در دولت سیزدهم اجرایی شد و 194 روستا دارای تنش کم آبی تحت پوشش قرار گرفتند.

عالی از سرمایه‌گذاری یک‌ هزار و 520 میلیارد تومان در جهاد آبرسانی در روستاهای استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در طرح جهادی آبرسانی ضمن احداث 123 کیلومتر خط انتقال آب، 84 کیلومتر شبکه توزیع آبرسانی احداث، نوسازی و اصلاح می‌شود که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ساخت مخازن ذخیره آب را از دیگر طرح‌های جهاد آبرسانی در روستاهای استان بوشهر برشمرد و بیان کرد: در جهاد آبرسانی بیش از 120 هزار نفر از جمعیت روستایی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص یک‌ هزار و 30 میلیارد تومان به طرح‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر خبر داد و گفت: در این راستا ضمن خارج شدن 155 روستا از تنش کم آبی، بیش از 60 روستا به وضعیت پایدار تأمین آب رسید.

عالی در ادامه با تأکید بر بکارگیری روش‌های مصرف بهینه آب برای جلوگیری از بروز تنش آبی در شهرها و روستاها تصریح کرد: برخورد قاطع با انشعاب آب غیرمجاز در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر قرار گرفته است به‌گونه‌ای که در یک سال گذشته 4 هزار انشعاب آب غیرمجاز در استان بوشهر ساماندهی و 2 هزار 300 انشعاب غیرمجاز قطع شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها