خبرهای داغ:
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان؛

گام بلند دولت شهید رئیسی برای خانه‌دارشدن ۶۳ هزار گلستانی

سید محمد حسینی با اشاره به جهش تولید مسکن در دولت شهید رئیسی گفت: از مجموع ۶۳ هزار واحد مسکونی در دست ساخت گلستان، تاکنون ۱۴ هزار واحد تکمیل شده، حدود ۱۰ هزار واحد به مرحله افتتاح رسیده و چهار هزار
کد خبر: ۹۶۱۰۹۸۱
|
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۵

گام بلند دولت شهید رئیسی برای خانه‌دارشدن ۶۳ هزار گلستانی

به گزارش خبرگزاری بسیج از گلستان؛سید محمد حسینی مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم تامین چهار میلیون مسکن برای شهروندان و روستاییان بود که بعد از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و طرح نهضت ملی از ابتدای مهر ماه ۱۴۰۰، برنامه‌ریزی لازم در کشور انجام شد و پس از گذشت سه سال و با وجود محدودیت‌ها در کمبود منابع اعتباری و تامین زمین اقدامات خوبی در حوزه مسکن انجام شده است.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی توجه ویژه‌ای به مناطق محروم و کم‌برخوردار بی‌نظیر داشت، افزود: در سه سال گذشته بیش از ۹۰ درصد تعهدات راه و شهرسازی گلستان در بخش مسکن اجرایی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: تعهد ما ساخت حدود ۷۹ هزار واحد مسکونی در مدت سه سال بود که تاکنون برای بیش از ۶۳ هزار واحد مسکونی پروانه صادر شده و ساخت بخشی از واحدها شروع شده، ساخت تعدادی از واحدها به اتمام رسیده و بخشی در مراحل پایانی قرار دارد.

حسینی با اشاره به اینکه در تامین زمین با وجود همه محدودیت‌ها در استان گلستان مبنی بر استفاده نکردن از زمین‌های مرغوب جهش بسیار خوبی ایجاد شده است، بیان کرد: براساس تبصره ۲ ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن، مجاز به استفاده از زمین‌های درجه یک و دو برای ساخت مسکن در طرح جوانی جمعیت، نهضت ملی و مسکن محرومان نیستیم با این وجود همکاران ما جهش سه برابری را در شناسایی و تملک زمین رقم زدند.

وی افزود: پس از پیگیری هیات دولت و وزارت راه و شهرسازی، به اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد به ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی چهار میلیارد ریالی ارزان‌قیمت در بازپرداخت بلندمدت پرداخت خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان یادآور شد: در این راستا در حال هماهنگی با کمیته امداد و بهزیستی هستیم تا جامعه هدف را شناسایی کنیم، در کنار این اقدام، تامین زمین نیز دنبال می‌شود و تاکنون برای هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای استان تامین زمین انجام است.

به گفته حسینی؛ اعطای تسهیلات چهار میلیارد ریالی ارزان‌قیمت ساخت مسکن شهری ویژه محرومان و اقشار آسیب‌پذیر برای نخستین بار در کشور و در دولت شهید رئیسی عملیاتی شده است‌.

وی در ادامه به تثبیت و کنترل قیمت اجاره بهای مسکن اشاره کرد و گفت: در شورای عالی مسکن مصوب شده که قیمت اجاره بهاء تا سقف ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

حسینی ابراز داشت: در حوزه راه‌های استان نیز اتفاقات خوبی رقم خورده و اعتبارات بهسازی راه‌های اصلی استان در دولت شهید رئیسی افزایش سه برابری داشت.

وی با بیان اینکه سفر اول و دوم شهید رئیسی به گلستان بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها را برطرف کرد، افزود: در دو سفر شهید رئیسی اعتبارات خوبی به استان اختصاص یافت، در جهش ملی مسکن نیز آن چیزی که تعهد دولت است را اجرایی خواهیم کرد و پای تعهد دولت خواهیم بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار