رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:

اساتید باید با «جهاد تبیین» اهمیت انتخابات را برای مردم روشن کنند

زنجان- رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: اساتید بسیجی باید با جهاد تبیین اهمیت حضور مردم در پای صندوق‌های رای را روشن کنید.
کد خبر: ۹۶۱۱۰۱۳
|
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۶

اساتید باید با «جهاد تبیین» اهمیت انتخابات را برای مردم روشن کنند

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان جلسه تکریم‌ و معارفه مسئول سازمان بسیج اساتید استان زنجان با حضور سردار کرمی فرمانده سپاه استان زنجان، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان، مسئولین نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد و علوم پزشکی، همچنین روسای دانشگاه‌های زنجان، آزاد هیدج، آزاد زنجان و با حضور مدیران کانون‌های بسیج اساتید استان، اعضای هیئت اندیشه ورز، اعضای کارگروه مدیریت و حکمرانی و اساتید به صورت حضوری و مجازی برگزار گردید.

در این مراسم محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور که به صورت مجازی سخنران این مراسم بود با اشاره به موقعیت حساس کنونی کشور و ضرورت نقش آفرینی اساتید اظهار داشت: اساتید تلاش کنند تا مردم را به مشارکت حداکثری در پای صندوقهای رای دعوت کنند.

وی به اهمیت جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: این یک فریضه حیاتی  است که مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» نیز به آن اشاره دارند و با توجه به اینکه چند روز به انتخابات باقی مانده است باید حرکت‌ها و فعالیت‌های جهادی اساتید خصوصاً برقراری ارتباط چهره به چهره با همه کسانی که واجد شرایط حضور در انتخابات هستند و همچنین بیان واقعیت‌ها و تشریح دسیسه‌های دشمنان برای درهم شکستن اتحاد کشور و پایین نگه داشتن میزان مشارکت مردم در تایید نظام آگاه سازی انجام دهند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: ضرورت دارد همه اساتید در راستای جهاد تبیین و روشنگری اقشار مختلف بخصوص قشر جوان جامعه نقش آفرین باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جهاد تبیین امر حیاتی و ضروری است افزود: باید در چند روز باقی مانده به انتخابات؛ پای کار بود و دعوت به مشارکت عمومی آحاد مردم انجام شود تا بتوانیم شاهد انتخاباتی با مشارکت بالا و حداکثری که باعث نقش بر آب شدن دسیسه‌های دشمنان قسم خورده است را باشیم.

در ادامه جهانبخش کرمی فرمانده سپاه استان زنجان با اشاره اهمیت و نقش اساتید در پیشبرد اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: رشادت‌ها و تلاش‌های اساتید انقلابی در پرورش جوانان این مرز و بوم و همچنین آماده ساختن آنها برای تصدی مسئولیت‌های سنگین در مدیریت نظام مهم است.

وی با تشریح وضعیت کنونی کشور و اهمیت دعوت اساتید برای حضور مردم در انتخابات افزود: تمامی دست اندرکاران دانشگاه ها با استفاده از ظرفیتی که در جامعه دانشگاهی هست برای دعوت از عموم کارکنان، دانشجویان، اساتید و خانواده آنها برای حضور حداکثری در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری باید پای کار بیایند.

فرمانده سپاه استان زنجان ضمن تشریح عملیات‌های غرورآفرین هشت سال دفاع مقدس و بیان خاطراتی از رشادت‌های رزمندگان ابراز کرد: می‌توان حالت کنونی جامعه را به دوران دفاع مقدس تشبیه کرد و تک تک اساتید به مثابه رزمندگانی هستند که در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستاده و جان خود را برای آرمان‌های انقلاب و کشور فدا نمودند و اساتید دانشگاه‌ها هم باید مانند رزمندگان شبانه روز برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و رقم زدن حماسه  همت نمایند.

وی در ادامه گفت: مردم با حضور  خود در پای صندوق‌های رای باعث خنثی شدن توطئه‌ و نقشه‌های شیطانی مستکبرین عالم که برای پایین نگه داشتن میزان مشارکت و دلسرد نمودن مردم تلاش می‌کنند خواهند شد.

سردار کرمی در ادامه این نکته اساسی را گوشزد نمود که فرصت خیلی محدود است و در این چند روز باقی مانده برای برگزاری دور دوم انتخابات همه باید شبانه روزی در راستای ترغیب مردم خصوصاً واجدین شرایط برای حضور در پای صندوق های رای تلاش نمایند.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای جهاد تبیین و دعوت به مشارکت حداکثری از طرف اساتید نقش حیاتی دارد گفت: امیدوار هستیم بتوانیم در کنار هم با حضور ملت بعد از پایان انتخابات جشن حماسه حضور حداکثری در کنار هم را برگزار کنیم و موجب رضایت رهبر انقلاب و شادی شهدای اسلام و شهدای انقلاب باشیم.

 گفتنی است در این جلسه از زحمات وهب جعفریان در طول مدت تصدی مسئولیت بسیج اساتید استان تشکر و برای مرتضی واحدپور مسئول جدید سازمان در ماموریت‌ ها و فعالیت‌های آینده بسیج اساتید استان آرزوی موفقیت شد.

اساتید باید با «جهاد تبیین» اهمیت انتخابات را برای مردم روشن کنند

اساتید باید با «جهاد تبیین» اهمیت انتخابات را برای مردم روشن کنند

فاطمه عسگری

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار