مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل خبر داد؛

رتبه اول اردبیل در تولید و ساخت مسکن در دولت سیزدهم

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در آخرین ارزیابی استان اردبیل رتبه اول کشور را در تولید و ساخت مسکن دولت سیزدهم به دست آورده است.
کد خبر: ۹۶۱۱۲۶۲
|
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۲

رتبه اول اردبیل در تولید و ساخت مسکن در دولت سیزدهم

محبوب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج، اظهار کرد: طرح نهضت ملی مسکن از طرح‌های گسترده و عظیم دولتی است که با تلاش و تدبیر رئیس جمهور شهید آغاز شده و در استان اردبیل نیز در دامنه وسیع ساخت واحدهای مسکونی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: شهر اردبیل ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت داشت که در ۲ سال اخیر با توجه به گستردگی ساخت واحدهای مسکونی در قالب نهضت ملی، ۷۰۰ هکتار به محدوده شهر افزوده شد تا روند ساخت واحدهای مسکونی را به شکل گسترده شاهد باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از الحاق شام اسبی به اردبیل در قالب احداث شهرک‌های جدید خبر داد و گفت: در حوزه بازآفرینی شهری نیز سه سال دولت سیزدهم، ۱۳ پروژه به ارزش ۵۴ میلیارد تومان اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

حیدری افزود: ما از هر فرصتی برای تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای مسکونی نهضت ملی استفاده می‌کنیم که در ۲ سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی سعی کردیم تا شاخص‌ترین پروژه‌ها را تکمیل و آماده افتتاح کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین ارزیابی استان اردبیل رتبه اول را در تولید و ساخت مسکن به دست آورد و این بزرگترین افتخار برای ما است تا در قالب نهضت ملی مسکن بتوانیم فعالیت‌های مناسبی را انجام دهیم.

حیدری به ابلاغ قانون جهش تولید مسکن از اول دولت سیزدهم اشاره کرد و ادامه داد: احداث ۷۹ هزار واحد در یک برنامه چهار ساله پیش‌بینی شده بود که بعد از ثبت‌نام ۱۲۳ هزار نفر، پالایش دقیق این متقاضیان انجام شد تا از بین آنها ۳۶ هزار نفر تأیید نهایی شوند.

وی اضافه کرد: ۲۹ هزار و ۱۳۱ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن با واریز مبلغ اولیه در این طرح مشارکت کردند و ما روند ساخت را با تأمین زمین مورد نیاز آغاز کردیم.

حیدری بیان کرد: در بهترین موقعیت ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی شروع شده که برای ۲۷ هزار و ۶۰۰ نفر تأمین زمین انجام شده و قرار است ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز که با کمبود زمین روبه‌رو هستند، تأمین زمین برای آنها به انجام شود.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در کنار این واحدها ساخت مسکن در قالب بافت فرسوده و خودمالکی نیز در مجموع به تعداد ۴۳ هزار نفر پیش‌بینی شده که با پیشرفت مناسب در حال انجام است.

حیدری از همراهی خوب بانک‌های عامل در اجرای این طرح قدردانی کرد و گفت: قرار است نیمی از مبلغ به عنوان آورده متقاضیان و نیمی نیز به صورت تسهیلات در احداث این واحدها به‌کارگیری شده و ما روند مطلوب‌تری را در تولید و تحویل این واحدهای مسکونی به متقاضیان شاهد باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به طرح جوانی جمعیت نیز اشاره کرد و افزود: چهار هزار و ۵۰۰ متقاضی در این حوزه داشتیم که برای یک‌هزار و ۳۰۰ متقاضی تأمین زمین انجام شده و برای مابقی متقاضیان نیز قرار است زمین تخصیص پیدا کند که عمدتاً تخصیص زمین در شهرهای کوچک با محوریت واگذاری و ساخت مسکن به همت خود افراد خواهد بود تا این روند سرعت عمل بیشتری به خود بگیرد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها