مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین؛

سه هزار ۶۲۰ هکتار از اراضی شهرکهای صنعتی قزوین دارای سند تفکیکی است

سه هزار ۶۲۰ هکتار از اراضی شهرکهای صنعتی قزوین دارای سند تفکیکی است
صفاری گفت: سند تفکیکی سه هزار و ۶۲۰ هکتار از اراضی شهرکها و نواحی صنعتی استان آماده و قابل واگذاری به واحدهای بهره‌بردار است.
کد خبر: ۹۶۱۱۴۳۱
|
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۴

قزوین_به گزارش بسیج، رضا صفاری در مراسم اتمام حدنگاري شهرك ها و نواحي صنعتي تابعه كه با حضور حسن بابايي معاون قوه قضاييه و رئيس سازمان ثبت اسنادو املاک كشور با اعلام این مطلب اظهارکرد: در حال حاضر حد نگاري كليه شهرك ها و نواحي صنعتي استان به اتمام رسيده است. 

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی، تعیین تکلیف اسناد تفکیکی است اظهار داشت: تاکنون برای بیش از سه هزار و ۶۲۰ هکتار از این اراضی سند تفکیکی صادر شده و این شرکت با تمام ظرفیت‌های خود به‌دنبال مستندسازی و رفع موانع دریافت سندهای مالکیت تفکیکی و تک‌برگی است تا با واگذاری آن به خود واحدهای تولیدی بهره‌بردار نسبت به تامین بخشی از نیازهای فعالان اقتصادی اقدام شود.

وی همچنین از صدور سه هزار و ۱۷۰ فقره سند مالکیت تک‌برگی برای واحدهای تولیدی، خدماتی، کارگاهی، تجاری و زیرساخت‌ها در شهرکها و نواحی صنعتی تابعه استان خبر داد و افزود: واحدهای تولیدی که موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری می‌شوند و در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند با مراجعه به دفتر شرکت نسبت به دریافت سند تک‌برگی اقدام کنند.

صفاری با اشاره به مزیت اسناد تفکیکی گفت: تثبیت و امنیت سرمایه‌گذاران، اعمال ارزش واقعی واحدهای صنعتی و افزایش قدرت سرمایه در گردش آن‌ها، صدور اسناد، نقل و انتقال و جذب شریک تجاری، مالکیت تفکیکی در جهت تسریع و تسهیل کار واحدهای صنعتی بهره‌بردار که مشکلات بانکی در خصوص اخذ تسهیلات و ترهین محل اجرای طرح و وثیقه قرار دادن سند مالکیت دارند بسیار حائز اهمیت است که با این اقدام مشکلات آنان حل می‌شود.

این مسئول یادآور شد: از چهار هزار و ۸۹۷ هکتار اراضی در اختیار شرکت شهرکهای صنعتی استان، چهار هزار و ۷۶ هکتار آن دارای سند مالکیت شش‌دانگ است که از حیث اخذ سند مالکیت در بین شرکتهای استانی رتبه برتر را دارا هستیم و مابقی اسناد مالکیت تا پایان سال‌جاری عملیاتی می‌شود.

رضا صفاری در پایان تصریح کرد: تاکنون برای ۳۵۵ واحد تولیدی بهره‌بردار سند تک‌برگی صادر شده و به آن‌ها واگذار شد.

قابل ذکر ست در حال حاضر تعداد دو هزار و ۲۰۰ قرارداد با متقاضیان سرمایه‌گذار در شهرکها و نواحی صنعتی تابعه استان منعقد شده که از این تعداد هزار و ۴۵ واحد توليدي با سرمایه‌گذاری بیش از ۷۵ هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی بیش از ۳۰هزار نفر به بهره‌برداری رسیدند.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مصطفوی رئیس کل دادگستری استان، رستمی مدیر کل صمت، غلامحسینی مدیر کل ثبت اسناد و املاک و صفاری مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین نیز حضور داشتند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها