حجت الاسلام والمسلمین احمدی:

امام آزادگان پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر بود

حجت الاسلام احمدی در مراسم اولین روز سوگواری دهه اول محرم در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد گفت: در کربلا دو فکر، دو خط و دو جریان از یک امت روبروی هم قرار گرفتند، که یکی حق محض و دیگری باطل محض بود.
کد خبر: ۹۶۱۱۹۷۰
|
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ مراسم مراسم سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام همزمان بادهه اول محرم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد به همت هیئت ثارالله سپاه استان و هیئت رزمندگان اسلام برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین  ابوالفضل احمدی در جمع سوگواران اولین روز محرم، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امام حسین علیه السلام نسبت به مسایل اطراف بی تفاوت نبود و به هنگام انجام تکلیف کرد و امت را از پرتگاه سقوط  ونابودی نجات داد و جان  عزیزش و عزیزانش را برای نجات امت جدش در طبق اخلاص قرار داد و غریبانه تقدیم خداوند متعال کرد.

حجت الاسلام والمسلمین  احمدی با تبیین فلسفه عزاداری برای اباعبدالله الحسین علیه السلام و هدف از خلقت انسان و نقطه کمال بشریت، گفت: عبادت هدف میانی است و هدف نهایی و آن قله استعدادهای انسان رسیدن به کمال است و کمال انسان یعنی رسیدن به قرب الی الله که همان عبد الهی شدن و رسیدن به آزادی از هر قید وبندی بجز قید و بندهای توحیدی است و انسان باید فانی فی الله شود.

وی ادامه داد: گاهی شعار آزادی داده می شود ولی عین افتادن در بند اسارت است. برای رسیدن به مقام قرب، باید بدانیم که تمام لحظه لحظه زندگی ما یا به خدا نزدیکمان می کند یا اینکه از خدا دورمان می کند. همه انسان ها همواره در حال سیر صعودی یا نزولی هستند که به سمت سعادت یا شقاوت حرکت می کنند.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خاطرنشان کرد: تقابل جبهه حق و باطل از بدو خلقت انسان بوده و تا پیروزی جبهه حق که وعده الهی است ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین  احمدی تصریح کرد: بازخوانی سرگذشت حوادث بشریت می تواند درس ها و عبرت هایی برای مسیر پیش رو باشد.

وی با اشاره به درس ها و عبرت های واقعه کربلا افزود: در کربلا دو فکر، دو خط و دو جریان از یک امت روبروی هم قرار گرفتند، یکی حق محض و دیگری باطل محض بود.

احمدی ادامه داد: هر دو مدعی حق بودند، هر دو اهل قرآن و نماز بودند، هردو مدعی درمسیر پیغمبر بودن داشتند.

وی افزود: غبار آلوده شدن فضا در واقعه کربلا باعث گمراهی بسیاری از جمله بزرگان و خواص در جامعه شد و آنها از همراهی و یاری امام حسین علیه السلام بازماندند.

گفتنی است؛ قرائت زیارت پرفیض عاشورا، مرثیه سرایی، نوحه خوانی و سینه زنی با حضور ذاکران اهلبیت عصمت وطهارت علیهم السلام از برنامه های این مراسم حسینی با شعار «در زیر خیمه اش همه یک خانواده ایم» در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد بود که از ساعت 6 صبح شروع شد.

شایان ذکر است نظیر این مراسم شبهای دهه محرم همزمان نماز مغرب و عشاءدر مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار می شود.

ارسال نظرات