یکی از شرایط ظهور امام زمان(عج)، توانایی تشخیص حق و باطل است

شاهرود_ استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از شرایط ظهور امام زمان، توانایی تشخیص حق و باطل است که اگر این امر حاصل نشود، ظهور رخ نخواهد داد.
کد خبر: ۹۶۱۲۶۰۴
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۲

یکی از شرایط ظهور امام زمان(عج)، توانایی تشخیص حق و باطل استبه گزارش خبرنگار بسیج، حجت الاسلام محسن مدیحی در مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شاهرود با اشاره به عظمت وجود انسان گفت: جسم و روح انسان دارای پیچیدگی‌هایی است، و به دلیل عجیب بودن عظمت وجود انسان، کسی قادر به شناخت مومن نخواهد بود.
وی افزود: انسان باید ساختار ذهن خود را بر اساس علوم قدیم شکل دهد و همواره در پی حکمت باشد حتی اگر از دشمن فرا بگیرد.
مدیحی با توجه به آیه ۲۱ سوره مجادله اظهارداشت: در سوره مجادله دو حزب شیطان و حزب الله بیان شده است و انسان را به فهم، درک و قدرت تشخیص آن دعوت می‌کند.
وی بصیرت را از پیش نیاز‌های ظهور امام زمان برشمرد و بیان کرد: یکی از شرایط ظهور امام زمان، توانایی تشخیص حق و باطل است که اگر این امر حاصل نشود، ظهور رخ نخواهد داد.
مدیحی با اشاره به ترفند جبهه باطل در زمین زدن جبهه حق، تصریح کرد: آمیخته کردن حق و باطل، از شکننده ترین، مهمترین و برنده‌ترین ترفند‌های جبهه باطل در مقابل حق است.
وی با توجه به فراز‌هایی از زیارت عاشورا، خاطر نشان کرد: عبارت اللهم العن اول ظالم ... برای تشخیص و شناخت است و بفهمیم کسی که آن را لعنت میکنیم از حزب شیطان و دشمن است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار