مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام علی(ع) شهرستان تاکستان؛

تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی یک وظیفه است

تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی یک وظیفه است
حجت الاسلام والمسلمین موسوی عنوان کرد: اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی یک وظیفه است.
کد خبر: ۹۶۱۲۶۰۵
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۷

قزوین_به گزارش بسیج، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام علی(ع) در نشست بصیرتی عفاف و حجاب در روستای یحیی آباد گفت: اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی به‌عنوان یک وظیفه است. برای درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی، توجه به وضعیت ایران در دوران رژیم طاغوت یک ضرورت است.

وی گفت: بدون توجه به شرایط داخلی و خارجی ایران در دوران پیش از انقلاب اسلامی، نمی‌توان به عظمت دستاوردهای این انقلاب خدایی و ارزشمند جمهوری اسلامی در دوران ما بعد از انقلاب اسلامی پی برد. 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام علی(ع) بیان کرد: عقب‌ ماندگی کشور ایران در دوران قبل از انقلاب، برای ایرانیان با سابقه فرهنگی و تمدنی بسیار آزاردهنده بود. غلبه بر این عقب‌ماندگی، عبور از مرزهای دانش و دستیابی به پیشرفته‌ترین فناوری‌ها با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی، از آرمان‌های انقلاب اسلامی است. رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، با تمرکز بر روی رشد تولید ایران را به سمت قله هدایت کرده است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در ادامه قیام خود، تنها به مبارزه با حکومت های غاصب و ضد اسلامی اکتفا نکرد بلکه به منظور ایجاد حاکمیت الهی بر اساس موازین اسلام «در عمل» اصل مقدس ولایت فقیه را مطرح و زمام امور جامعه اسلامی را خود در دست گرفت و رهبری سیاسی – مذهبی را عینیت بخشید و توانست چهره مخدوش جهان اسلام را اصلاح کرده، تأثیر فوق العاده ای بر جهان اسلام و کشورهای جهان سوم بگذارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی اظهار کرد: سرنگونی استبداد ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران یکی از افتخارات موهوم پادشاهان ایران، نظام کهن شاهنشاهی در ایران بود که خاندان پهلوی نیز خود را وارث آن قلمداد می کرد. این خاندان برای از بین بردن فرهنگ اسلامی در کشور سعی می کرد با هزینه های گزاف از اموال و منابع این ملت ستمدیده، فرهنگ شاهنشاهی را جایگزین فرهنگ اسلام بنماید به این منظور جشن های متعددی از جمله جشن های ۲۵۰۰ ساله را، آن هم با بدترین شکل فساد و فحشا برگزار می کردند.

 وی افزود: همچنین وضع قوانین غیر دینی را به منظور محو دین از جامعه اسلامی ایران به انجام رسانید. امام خمینی(ره) پس از سقوط رژیم شاهنشاهی در اولین پیام خود به ملت شریف ایران فرمودند؛ «من به این پیروزی که برای ملت ایران پیدا شده است تبریک می گویم. یک شاهنشاهی ظالم دو هزار و پانصد ساله را شما ملت ایران، با مشت و با همتی بزرگ و ایمانی راسخ سرنگون کردید و توجه به پشتیبانی هایی که از او می شد نکردید.»

وی در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از دستاوردهای فرهنگی انقلاب، مشخص شدن جایگاه واقعی زن مسلمان در خانه و اجتماع بود. براساس خودباختگی فرهنگی و رواج ارزش های غربی در عصر پهلوی، هویت زن مسلمان ایرانی مورد تهدید واقع شده بود و به تدریج در جامعه فرهنگ برهنگی و بی عفتی رواج می یافت و از فعالیت های اجتماعی و مفید زنان کاسته می شد. پس از انقلاب اسلامی جایگاه زن در جامعه اسلامی تبیین شد و همان گونه که زنان در جریان انقلاب فعالیت داشتند پس از انقلاب نیز به جایگاه واقعی که مسئولیت در برابر مصالح اجتماعی و سیاسی جامعه و حضور فعال در صحنه های مختلف بود دست یافتند.

حجت الاسلام موسوی گفت: از مولفه های دیگر، قدرت نظامی ایران است. ازجمله در حمله به پایگاه عین الاسد بعد از شهادت سردار سلیمانی که سامانه‌های دفاعی آمریکا نتوانستند موشک‌های مهاجم را مورد اصابت قرار دهند که از جمله دلایل آن سرعت بسیار بالای موشک‌های فاتح ۳۱۳ است که اصابت آن را سخت می‌کند. اما آنچه در این عملیات بسیار مهم است و برای اولین بار اعلام می‌شود این است که موشک‌های قیام در این عملیات از سامانه مختل کننده رادار برخوردار بود.

این مسوول همچنین با اشاره به عملیات پهپادی- موشکی «وعده صادق» سپاه پاسداران در پاسخ به جنایات تروریستی رژیم صهیونسیتی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق اظهار کرد: از اقدام انقلابی رزمندگان اسلام در شکستن هیمنه رژیم کودک‌کش اسرائیل قدرت ایران بود که دنیا را حیرت زده کرد. 

وی همچنین با گرامیداشت یاد رئیس جمهور شهید و اقدامات اقتصادی ایشان در سطح بین المللی خاطرنشان کرد: آیت اله رئیسی با اقدامات اقتصادی فراوان راه اندازی واحدهای تولیدی بسته شده تحول بزرگی در کشور ایجاد کرده و توانست بسیاری از نیروی های انسانی که خود یکی از مولفه های قدرت محسوب می‌شود را برسر کار آورد و اقتصاد و نیروی انسانی را تیز جز مولفه هلی قدرت ایران عنوان کرد.

 انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها