خبرهای داغ:

تاکید استاندار خوزستان بر تامین داروی کافی برای زائران اربعین حسینی

استاندار خوزستان اظهار کرد: تامین سرم و دارو به اندازه کافی با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، از سوی دستگاه‌های مربوطه برای زائران و مسافران لازم است.
کد خبر: ۹۶۱۲۶۵۱
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۰

 به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: تامین داروی مورد نیاز با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری مراسم اربعین حسینی باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت بیماری تب دانگ در خوزستان اظهار کرد: یک خوزستانی در سفر به کشور امارات به بیماری تب دنگ ( بیماری قابل انتقال از پشه آئدس) مبتلا شده بود.

حسینی محراب ادامه داد: فرد مبتلا در شیراز به بیمارستان مراجعه کرد که برای ادامه درمان و یا قرنطینه به استان خود (خوزستان) منتقل شد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید تمامی اقدامات پیشگیری از این بیماری در استان از سوی دستگاه‌های متولی و بهداشت انجام شود.

وی اضافه کرد: طبق اعلام بهداشت گنداب‌ها، لاستیک و زباله‌ها محل زندگی این پشه است و حتما باید اقدامات لازم در استان برای پیشگیری از بروز این بیماری انجام شود.

استاندار خوزستان در ادامه این نشست با اشاره به گرمای بی سابقه در اهواز و استان بیان کرد: طی ۵۰ سال گذشته در خردادماه اهواز چنین گرمای شدیدی را تجربه نکرده است.

وی گفت: برای جلوگیری از هرگونه قطعی برق دستگاه‌ها ، شرکت‌ها و خانوارها نهایت همکاری را در صرفه جویی برق داشته باشند.

حسینی محراب تاکید کرد: ضروری است با توجه به گرمای شدید در اهواز و برخی مناطق استان از ظرفیت برق استان‌های سردسیر استفاده شود، همانگونه که خوزستان در فصل سرما برای تامین گاز این مناطق مشارکت و همکاری دارد.

استاندار خوزستان ادامه داد: سازمان آب و برق استان و شرکت‌های تابعه باید برای افزایش بار و سهمیه برق استان از وزارتخانه پیگیری کنند.

بالاتر بودن میانگین قیمت گوشت گوساله در خوزستان از متوسط کشوری

وی گفت: طبق آخرین قیمت اعلام شده، هرکیلوگرم گوشت گوساله در استان پنج میلیون و ۷۰۰ هزار ریال است که نسبت به سایر استان‌های کشور تا ۵۰۰ هزار ریال گران‌تر است.

استاندار خوزستان بیان کرد: این وضعیت نشان دهنده مدیریت ضعیف در تامین و قیمت‌گذاری این کالا در بازار استان است.

حسینی محراب با بیان اینکه باید از ایجاد مافیای گوشت قرمز در استان جوگیری شود اظهار کرد: باید با جدیت از افزایش قیمت کالا در استان جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: تا لحظه آخر دولت سیزدهم همه مدیران باید پای کار بوده و شبانه روز به دنبال رفع مشکلات استان باشند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها