بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال خطاب به روحانی:
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه از وی انتظار داریم وظیفه مهم و حساس شورای نگهبان را تایید و از نظر این شورا تمکین کند، اعلام کرد: بهتر است در شرایط کنونی دولت برای بهبودِ معیشت مردم تلاش کند.
کد خبر: ۸۶۲۵۳۹۳
|
۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ؛ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد: در دوره‌ کنونی التهابات ناشی از تحریم‌ها در جامعه، با تلاش تیم مذاکره کننده تا حدودی فروکش کرده و امید به بهبود یافتن اوضاع معیشتی و اقتصادی جامعه، پس از اجرای برجام، در دل مردم قوت گرفته است. در چنین شرایطی، بی‌شک بهترینِ کارها، حفظ آرامش و تلاش برای بهبودِ معیشت مردم است.

در ابتدای این نامه آمده است: مستحضرید که در روزهای آتی یکی از مهم‌ترین انتخابات‌ تاریخ انقلاب اسلامی انجام خواهد شد، انتخاباتی که می‌تواند در جهت پیشبرد اهداف راستین انقلاب اسلامی بیش از پیش اثرگذار باشد. بی‌تردید این انتخابات همانند انتخابات دوره‌های قبل با صحت و درستی و با حفظ و حراست همه‌جانبه از حق‌الناس انجام خواهد شد و متدینین، معتمدین و اعضا و فقهای صالح شورای نگهبان وظیفه قانونی و شرعی خود را بدرستی انجام خواهند داد.

این تشکل دانشجویی با بیان اینکه از رئیس جمهور انتظار داریم کار مهم و حساس شورای نگهبان را (که تماما مبتنی بر قانون و شرع است) تایید و از نظر این شورا تمکین کند، تصریح کرد: با زیر سوال بردن این رکن اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام ادوار گذشته‌ انتخابات، از مجلس تا ریاست جمهوری زیر سوال خواهد رفت و در این صورت حتی انتخاباتی که شخص جنابعالی را به عنوان رئیس جمهور ایران اسلامی انتخاب و معرفی کرد نیز، خدشه دار خواهد شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با تأکید بر اینکه انتخابات باید طبق مرّ قانون پیش رود، اضافه کرد: قانونی که شخصی‌گرایی و سلیقه‌ جناحی در آن ملاک نیست و عمیقاً مبتنی بر احکام اسلامی و زیر نظر فقهای صالح شورای نگهبان است. با این حال جای تعجب است که چطور برخی توقع دارند کسانی که در گذشته از این قانونِ پاک تخطی کرده‌اند صلاحیت‌شان احراز و تأیید شود؟

در ادامه این نامه آمده است: افرادی که از گذشته‌ خود بیش از هر کس باخبرند و امروز همان ملاک‌هایی را که در گذشته، خود آنها را تأیید کرد، بر نمی‌تابند! جای سوال دارد؛ کسانی که علناً از التزام به قانون سرباز زده‌اند و آزمون خود را پس داده اند و افکار و عمل خود را در مناسب تصمیم گیری در ادوار گذشته نشان دادند و همچنان هم بر عقیده‌ خود اصرار می‌ورزند پای خود را از قانون فراتر گذاشته و نظر قانونی شورای نگهبان را به عنوان عالی ترین نهاد نظارتی و به عنوان فصل الخطاب قانونی تمکین نمیکنند!

«البته همین جمله‌های تند و تیزِ اخیر، به شورای نگهبان و بیانات رهبری هم نشان دهنده‌ عدم پایبندی جریانی خاص به قانون است! افراد معلوم الحالی که به هر طریقی قصد دارند با تکیه بر مناسب حساسِ تصمیم سازی و تصمیم گیری (جاهلانه یا غافلانه) راه نفوذ را برای دشمنان این مرز و بوم هموار کنند».

این تشکل دانشجویی در نامه خود خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه هر شخص و نهاد حقوقی در این کشور، حدود، اختیارات و وظایفی قانونی دارد، اعلام کرد: لذا لازم است با رفتار صحیح و در چارچوبِ قانون، وظایف تعریف شده‌ خود را شناخته و در دایره آن عمل و اظهار نظر کنید.

در پایان این نامه آمده است: از همه‌ دست اندرکاران اجرایی و نظارتی انتخابات انتظار می‌رود از تریبون و جایگاه اجرایی و نظارتی که به معنای حقیقی کلمه حق الناس است، در جهت هم‌نوایی با هیاهوی جناحی خاص استفاده نشود و خود از هرگونه اظهار نظرات دو پهلو و تفرقه افکنانه دوری کرده و در سال همدلی دولت و ملت همانطور که جنابتان اشاره کردید، اجازه دهند ملت در یک انتخابات آگاهانه و مردم سالار، افرادی را انتخاب کنند که در جهت رفع مشکلات، خود را سپر بلای اسلام و ملّت کنند.


ارسال نظرات
آخرین اخبار