سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۶۶۳۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵- ۱۲: ۱۴
استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد مطرح کرد
اکبر غفوری گفت: مسئولین ما باید متوجه باشند که طرف مقابل چه کسی است و به سخنان حکیمانه رهبر انقلاب بازگردند که گفتند: راه حل مشکلات کشور در لوزان، پاریس، نیویورک و امثال این ها نبوده و باید در داخل به دنبال راه چاره گشت.

به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد: استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد در واکنش به روند برجام و کارشکنی ها و بد عهدی های طرف غربی بخصوص آمریکا گفت: آیات هدایت بخش قرآن کریم به روشنی بیان می کند که نباید با رهبران کفرسر سازش و اعتماد داشت چرا که آن ها به عهد و پیمان خود وفادار نیستند، از سوی دیگر در این کتاب هدایت 48 با از واژه استکبار به کار رفته و ویژگی های مستکبر را به خوبی نمایان ساخته است.

اکبر غفوری اظهار داشت: طبق بیانات رهبر انقلاب نیز، آمریکا به عنوان نمود بارز و مصداق کامل استکبار در جهان امروز ما معرفی شده و به گفته بنیانگزار کبیر جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره) نیز این دولت مستکبر و جنایتکار نمود شیطان بزرگ تلقی شده است.

وی افزود: با وجود همه این گفته ها و راهنمایی های ارزشمند و راهگشا و نیز پیش بینی های حکیمانه رهبر انقلاب که بارها فرمودند: آمریکایی ها عهد شکن ، بدقول و غیر قابل اعتماد هستند، برخی مسئولین، شاید از روی غفلت تصور می کردند، که این دولت بر عهد خود استوار خواهد بود ولی با گذشت بیش از 90 روز برجام نه تنها به تعهدات خود عمل نکرده اند بلکه با تهدید شرکت ها و بانک های خارجی را از همکاری با ایران بازداشته اند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه یزد گفت: مسئولین ما باید متوجه باشند که طرف مقابل چه کسی است و به سخنان حکیمانه رهبر انقلاب بازگردند که گفتند: راه حل مشکلات کشور در لوزان، پاریس، نیویورک و امثال این ها نبوده و باید در داخل به دنبال راه چاره گشت.

وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت مذاکرات آن است که به روشنی نشان داد باید طبق فرامین رهبر انقلاب با تکیه به درون به اهداف کشور جامه عمل پوشاند، در این سال که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین شده است علاوه بر ان که باید هشیار بود تا کشور را از دسیسه های دشمن در امان نگه داشت، باید با استفاده از توان داخلی و اعتماد به نیروی متخصص کشور مشکلات را از پیش رو برداشت.

غفوری با اشاره به فرامین رهبر انقلاب گفت: مسئولین باید به خوبی از تاریخ درس بگیرند و بدانند که خواسته های دشمن هیچگاه تمامی ندارد، به نحوی که اگر کشور به واسطه اعتماد به آمریکا و عمل به خواسته های طرف مقابل تمام فناوی هسته ای خود را از دست دهد و به نابودی بکشاند، باز هم خواسته های دیگری در دیگر زمینه ها همچون مسائل موشکی و حقوق بشر از سوی ان ها عنوان می شود، همانطور که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا این مسئله را صراحتا در شورای همکاری خلیج فارس عنوان و پرونده موشکی ایران را به عنوان مسئله ای تنش آفرین معرفی کرد.

سرنوشت لیبی و عراق، خواب آشفته غرب برای ایران اسلامی

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران تصریح کرد: لازمه مذاکرات است که متوجه باشیم نظام سلطه با همان برنامه که در مذاکرات با لیبی و عراق اجرا کرد به سمت ایران آمده است؛ طرف غربی در مذاکرات با لیبی کلیه فعالیت های هسته ای ان را متوقف ساخته و سانتریفیوژ ها و اورانیوم غنی شده آن را به آمریکا و روسیه فروخت که متاسفانه عینا همان برنامه بر صنعت هسته ای ایران اسلامی نیز پیاده و اجرایی شد.

وی افزود: در مذاکرات لیبی همانند مذاکرات برجام درست بعد از مسئله هسته ای، برنامه موشکی لیبی مطرح شده و با قول ها و تعهدات متعدد در جهت حفظ امنیت لیبی، صنعت موشکی این کشور را نیز از بین بردند و در عین ناباوری کشور های تضمین دهنده امنیت لیبی از جمله انگلستان در حمله نظامی به این کشور شرکت کرده و خاک آن را مورد تجاوز قرار دادند، درست همانند کاری که با عراق صورت گرفت.

اکبر غفوری در ادامه هدف بعدی این سیاست های شوم و سلطه طلبانه را ایران اسلامی دانست و گفت: همانطور که در عهدشکنی های غربی ها در تعهدات به لیبی و عراق تضمین وجود نداشت و خود تضمین کننده ها عاملان اصلی تجاوز به این کشورها و بلای جانشان شدند؛ در مذاکرات امروز نیز تضمینی برای تعهدات آمریکایی ها وجود ندارد که این امر باید مورد توجه ویژه مسئولین قرار گرفته تا خطوط قرمز را رعایت کرده و التزام عملی در راستای تحقق اهداف کشور و نیز حفظ مناع ملی را به کار گیرند تا به یاری خداوند به جانی جنگ و نا امنی، آینده ای روشن را برای این مرز و بوم به ارمغان آورند.

عصرسیاست/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar