سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۸۴۱۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۶- ۳۶: ۱۱
محمدحسین مطهرنیا دبیر امر به معروف و نهی از منکر سپاه ناحیه امام حسن مجتبی(ع) ، در خصوص هدف طرح راهیان نور گفت: هدف از کاروان های راهیان نور، ایجاد فرهنگ جهاد و شهادت است.
محمدحسین مطهرنیا دبیر امر به معروف و نهی از منکر سپاه ناحیه امام حسن مجتبی(ع) در گفتگو با خبرنگار بسیج مستقر در خرمشهر، در خصوص هدف طرح راهیان نور گفت: هدف از کاروان های راهیان نور، ایجاد فرهنگ جهاد و شهادت است.
وی گفت: وقتی انسان در مقابل کارهای روزمره قرار می گیرد و خسته از عملمرد روزانه می شود، نیاز به معنویات در وجودش نمودار می شود. در حال حاضر بهترین مکان برای رسیدن به معنویاتی که لحظه ای انسان، خود را با معبود خود تنها ببیند، مناطق عملیاتی است که یک جهش معنوی در آن فضاها در نهاد انسان به وجود  می آید.
نقش امر به معروف و نهی از منکر در کاروان های راهیان نور چیست؟
خود موضوع راهیان نور، امربه معروف است.
همین که شخص دراین فضا قرار می گیرد و با توجه به حالات معنوی موجود در این فضا، تصمیم می گیرد که نوعی هودسازی را در خود آغاز کند، یعنی امر به معروف و نهی از منکر.
حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق عملیاتی و در میان جنع کاروان های راهیان نور نشانه چیست؟
اهمیتی که رهبر قائل هستند،  تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت است. در این فضاها هر مسی وارد می شود، تحولی ماندگار در درونش ایجاد می شود. کسی که جویای راه سعادت است، در این راه گام می نهد. سرزمین های نور، راهی بی انتها تا مقصد نهایی است.
چرا به مناطق عملیاتی، سرزمین های نور می گویند؟
چون خداوند نور است و شهدا به این نور وصل شده اند. به دلیل فضای معنوی این اماکن و نورانیتی که در نیت شهدا بوده، چراغ زندگی ما در این سرزمین هاست. معنویت این فضا، مناطق عملیاتی را مانند نوری در میان خاک درخشان کرده است.
اردوهای راهیان نور تا چه حد در فرهنگ جوانان تاثیرگذار بوده است؟
این سفر جهش معنوی خاصی دارد و تاثیرگذاری خاصی در فرد و خانواده دارد. مطمئنا ایجاد فرهنگ ایرانی اسلامی در این مسیر، با الهام از سیره شهدا در جوانان پررنگ تر می شود.
اگر راهیان نور نبود چه اتفاقی می افتاد؟
وقتی وارد فضای راهیان نور در منطقه می شویم، صددرصد تاثیر گذاری زیادی می بینیم. هر بار که به این فضا وارد می شویم، درسی تازه از این فضا بر ما نمایان می شود.هر کدام از افرادی که به این فضا می روند، معتقدند که شهدا حاجت آنهارا می دهند.
 
1001/پ30/ب/143
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar