سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۹۱۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶- ۵۹: ۰۸
عضو شورای مرکزی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:
استاد رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه لغو الکترونیکی انتخابات نظام پزشکی حق الناسی است که ضایع شده،گفت:مسئولین باید ضمن عذرخواهی از جامعه پزشکی برای ادای حق الناس انتخابات را تکرار کنند.

به گزارش سرویس بسیج جامعه پزشکی خبرگزاری بسیج، حسین قناعتی، استاد رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به لغو انتخابات الکترونیک هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در روز برگزاری گفت: بسیاری از پزشکان برنامه‌ریزی کردند و بنده هم به مسافرت رفته بودم با این تصور که می‌توانم الکترونیکی رای بدهم اما به دلیل لغو آن موفق به رأی دادن نشدم.

قناعتی، با بیان اینکه از نظر بسیاری از پزشکان لغو الکترونیکی انتخابات نظام پزشکی حق الناسی است که ضایع شده ادامه داد: به نظر بنده مسئولین باید ضمن عذرخواهی از جامعه پزشکی برای ادای حق الناس انتخابات را تکرار کنند.

وی با اشاره به اینکه هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در محیط نسبتاً سالمی برگزار نشد، گفت: در این انتخابات لابی‌های موجود از روش‌های غیر اخلاقی استفاده کرده و اهداف خود را دنبال کردند.

این مقام مسئول افزود: همچنین کسی که مسئولیت قانونی و اجرایی دارد نباید از نیروهای خود بخواهد به نفع وی رأی بدهند.

عضو شورای مرکزی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر کاهش آمار پزشکان برای شرکت در انتخابات نظام پزشکی طی سال‌های اخیر گفت: پزشکان کارآیی لازم را از این نهاد صنفی دریافت نکردند و اگر به آن برسند قطعا بهتر از این شرکت خواهد کرد.

ساختار نظام پزشکی باید کارآمدتر شود

قناعتی، گفت: به نظر می‌رسد ساختار نظام پزشکی باید دستخوش تغییراتی شود و کارآمدتر شود، ما نظام پزشکی کارآمدی نداریم چرا که این سازمان صنفی است و باید مسائل صنف پزشکان را به بهترین نحو مدیریت کند.

وی تصریح کرد: مسئولین نظام پزشکی باید بهتر عمل کنند کسانی که مسئولیت چندگانه در پست‌های دولتی دارند مطمئنا کارآمدی لازم را نخواهد داشت.

استاد رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به زمزمه های برگزاری انتخابات الکترونیک در سطح گسترده همچون ریاست جمهوری در کشور تصریح کرد: اگر این گونه که در انتخابات نظام پزشکی مشاهده کردیم انجام شود باعث سلب اعتماد مردم خواهد شد.

قناعتی، بیان کرد: برای داشتن سازمان نظام پزشکی مطلوب باید انتخابات آن به درستی برگزار شود از سویی وعده برگزاری انتخابات الکترونیک باعث ایجاد شور و هیجان در پزشکان شده بود.

وی در پایان گفت: ما امیدوار بودیم که ساختار جدید نظام پزشکی با میزان رأی بالا جوابگوتر، منسجم‌تر و راهگشاتر باشد اما با اتفاقات پیش آمده از مسئولین می‌خواهم با اصلاح روند چه به صورت الکترونیک یا دستی انتخابات نظام پزشکی تکرار شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar