حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مجری دانه های روغنی درباره نقش بسیج مهندسین کشاورزی در تحقق خودکفایی دانه های روغنی گفت: وظیفه بسیج به عنوان ارتش ۲۰ میلیونی حفظ و حراست از کیان کشور است که این مهم جز با تکیه بر پایه های قوی اقتصادی محقق نخواهد شد.
کد خبر: ۸۹۴۵۹۴۷
|
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰

به گزارش 

سازمان بسیج مهندسین کشاورزی علیرضا مهاجر مجری دانه های روغنی در وزرات جهادکشاورزی در مراسم "امضا تفاهم نامه همکاری مشترک برای توسعه کشت کلزا بین سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و معاونت زراعت وزرات جهادکشاورزی" درباره اهداف امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و با توحه به اینکه متاسفانه بیشتر از 95درصد از نیاز کشور در روغن،دانه های روغنی و کنجاله از خارج از کشور تامین می شود، وزرات جهادکشاورزی در نظر دارد در طرحی 10 ساله  به 70 درصد تامین نیاز کشور از طریق تولیدات داخلی دست یابد.

 
وی با تاکید برضرورت بهره مندی از  بسیج مهندسین کشاورزی در توسعه کشت کلزا خاطر نشان کرد: بسیج مهندسین کشاورزی به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین پتانسیل های موجود برای آموزش کشاورزان و توسعه کشت دانه های روغنی در کشور محسوب می شود که در این راستا وزرات جهادکشاورزی تفاهم نامه همکاری با این سازمان امضا کرده است.
 
این مقام مسئول در پاسخ به سوالی درباره نقش بسیج مهندسین کشاورزی در تحقق خودکفایی دانه های روغنی بیان داشت: وظیفه بسیج به عنوان ارتش 20 میلیونی حفظ و حراست از کیان کشور است که این مهم جز با تکیه بر پایه های قوی اقتصادی محقق نخواهد شد؛ جایی که بحث از غذای مردم در میان باشد باید مردم و کشاورزان را در ایجاد خودکفایی و حفظ امنیت غذایی  بسیج کرد و از این ظرفیت بهره برد.
 
وی با اشاره به اهم موضوعات این تفاهم نامه بیان داشت: آموزش کشاورزان و کارشناسان بسیج مهندسین کشاورزی، تشویق کشاورزان به کشت دانه های روغنی ،ایجاد تشکل های تولید دانه های روغنی در زمینه تولید بذر و  ایجاد تکنولوژی از طریق بسیج مهندسین کشاورزی با مشارکت دانشگاه ها از عمده محورهای نقش بسیج مهندسین کشاورزی در این تفاهم نامه است  که وزرات جهادکشاورزی نیز بر این اساس در موضوعاتی چون اعطای  تسهیلات بانکی،تهیه بذر،استفاده از ظرفیت کارشناسان خبره وایجاد شرایط لازم برای انتقال تکنولوژی از خارج کشور و آموزش همکاران بسیجی مهندسین کشاورزی اعلام آمادگی کرده است.
ارسال نظرات
آخرین اخبار