سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۶۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷- ۵۱: ۰۸
معاون ادبیات و انتشارات مدیر‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی:
معاون ادبیات و انتشارات مدیر‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: کتاب «فهمیده ارسباران»، شامل خاطراتی از زندگی شهید نوجوان، رحیم خلجی زاده، به کوشش معصومه اکبرزاده توسط این بنیاد منتشر شد.

رضا قلی‌زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، افزود: در این کتاب تلاش شده یکی از شهدای نوجوان آذربایجان شرقی در دوران هشت سال دفاع مقدس و در قالب پنج فصل معرفی شود.
وی با بیان اینکه کتاب فوق در 140 صفحه قطع رقعی با حمایت اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی چاپ شده است، اظهارداشت: فصل اول این اثر با عنوان «ولادت تا اعزام»، فصل دوم «اعزام تا شهادت» و فصل سوم «شهادت تا رجعت»، فصل چهارم «اشعار» و فصل پنجم «ضمائم شامل اسناد و تصاویر» می باشد.
در بخشی از این کتاب آمده است: شهید خلجی زاده اولین فرزند پسر خانواده بود و چشم و دل پدر و مادر به وجود او روشن بود، خود را به آتش می‌ زد که راهی جبهه شود.
رحیم از پدر و مادر خواهش و التماس کرد که به جبهه برود، اما با مخالفت مادر مواجه شد که در جواب مادرش، گفت: آیا می ‌خواهی جبهه خالی شود و امام خمینی یاور نداشته باشد؟ در حالی که یاور و سرباز امام خمینی در خانه بخوابد؟

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: