سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۱۶۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷- ۳۵: ۲۱
در درس خارج فقه مطرح شد
آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تقدیر کرد و گفت: باید درباره مسائل فرهنگی و اخلاقی گروهی از فضلا و اندیشمندان حوزوی دعوت به عمل آید تا درباره طرق اصلاح وضع فعلی و بیان راه حل‌ها چاره اندیشی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با قرائت بیانیه‌ای در تأیید بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است، اعلام کرد: بحمدالله چهل سال اول انقلاب را با موفقیت پشت سر گذاشتیم؛ دشمنان ما مخصوصا آمریکا چهل سال درباره ما دروغ گفتند و تهمت زدند و تهدید و تحریم کردند تا به عقیده باطل خود، نظام اسلامی را متزلزل سازند و گروهی که دست نشانده خود آنان هستند بر کشور ما حاکم کنند؛ ولی حالا خودشان به اشتباه و اوهام باطل خود پی بردند.

در بیانیه این مرجع تقلید تصریح شده است: اکنون نوبت ماست که برای چهل سال آینده برنامه ریزی قوی و جامع و کاربردی داشته باشیم تا بتوانیم از میان انبوه مشکلات به سلامت عبور کرده و موقعیت خود را در دنیا و منطقه تقویت کنیم.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: بحمدالله اخیرا رهبر معظم انقلاب بیانیه‌ای جامع، پرمعنی، حساب شده و راهگشا تحت عنوان گام دوم انقلاب صادر کردند که پیداست روی آن فکر و دقت زیادی شده است.

در این بیانیه اضافه شده است: این بیانیه تاکنون مورد استقبال گروه‌های زیادی واقع شده است، ولی می‌دانیم استقبال و تقدیر و تشکر به تنهایی کافی نیست؛ اکنون وقت آن رسیده است که کارگروه‌هایی برای هرکدام از محور‌های هفت گانه آن بیانیه تعیین شود و برای پیاده کردن اهداف این محور‌ها برنامه نویسی کنند.

در این بیانیه تصریح شده است: به عنوان مثال یکی از محور‌های هفت گانه بیانیه، مسئله منابع انسانی و معادن زیرزمین و روی زمینی کشور و فرصت‌های موجود آن است؛ باید از گروهی که تخصص در این مسئله دارند دعوت شود تا این منابع را بر اساس آمار و نقشه و تصویر، شناسایی و احصا کرده و طرز صحیح استفاده از آن را تبیین کنند و راه اصلاح اشتباهات موجود را نشان دهند.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: همچنین در مسائل اقتصادی که یکی دیگر از محور‌های این بیانیه ارزشمند است از گروهی از اقتصاددانان دعوت شود که درباره برنامه‌های راهبردی آن دقیقا بیندیشند و کاستی‌ها و ریشه‌های راه حل‌های اقتصاد بیمار موجود را ارائه دهند و شرح جامع مستدل، جامع و مستندی برای آن بنویسند و نیز درباره محور مربوط به گذشته انقلاب، چالش‌های گذشته و تجربیاتی که از آن می‌توان آموخت به وسیله گروهی تحلیل گر تاریخ انقلاب روشن شود.

در بیانیه آیت الله مکارم شیرازی تاکید شده است: در مورد محور مربوط به مسائل فرهنگی و اخلاقی از گروهی از فضلا و اندیشمندان حوزوی دعوت به عمل آید تا درباره طرق اصلاح وضع فعلی و راه حل‌ها بیندیشند و شرح لازم را برای آن بنگارند و همچنین سایر محور‌های هفت گانه بیانیه مهم؛ و چه بهتر که عهده دار این دعوت‌ها یک گروه قوی و فارغ از مسائل جناحی باشد و با جدیت و دقت آن را دنبال کند که سرانجام آن متن پرارزش و این شرح همراه شده، کتاب جامعی به وجود می‌آورد که می‌تواند راهگشا در چهل سال آینده و منبعی برای آگاهی از نقشه‌های راه برای مسئولان کشور گردد.

در پایان این بیانیه آمده است: اینجانب به سهم خود از رهبر معظم انقلاب از بیانیه پرارزش و آموزنده تشکر می‌کنم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar