سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۴۵۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸- ۱۴: ۱۲
آیت‌الله سبحانی:
مرجع تقلید شیعیان گفت: جوانان باید از روحیه جهادی جوانان ابتدای انقلاب الگو گرفته و روحیه جهاد و ایثار داشته باشند و همچون آن‌ها در همه زمینه‌ها به جهاد بپردازند.
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت‌الله سبحانی در جلسه تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، اظهار داشت:ابتدای انقلاب خدمت امام خمینی (ره) می‌رسیدند و همواره اشک می‌ریختند تا ایشان به آن‌ها اجازه دهند تا به جبهه بروند.

وی با اشاره به اهمیت روحیه جهادی افزود:تقویت روحیه جهادگری و ایثار در میان جامعه موردتوجه باشد، کسانی که همواره ذوق و شوق رفتن به جهاد درراه خداوند رادارند، بدون شک موردتوجه و عنایات ویژه خداوند قرار می‌گیرند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تفسیر آیه ۹۱ و ۹۲ سوره توبه بیان کرد: خداوند در این آیه علیرغم تذکر به وجوب جهاد، چند گروه را از رفتن به جهاد مستثنی کرده است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: ناتوانان، بیماران، فقرا و آن دسته از کسانی که اعلام آمادگی برای رفتن به جهاد کرده بودند، اما وسیله‌ای برای حمل آن‌ها وجود نداشت از جمله گروه‌هایی هستند که از رفتن به جهاد مستثنی شدند..
آیت الله سبحانی بیان کرد: ملاک برتری در نزد خداوند تقوا است، امروز نباید برخی با استناد به آیه «الاعراب أشد کفراً و نفاقاً» نژاد عرب را تحقیر کنند، زیرا اعراب نکوهش شده در این آیه شریفه را نمی‌توان به همه اعراب نسبت داد.

وی خاطرنشان کرد:امروز جوانان جامعه باید از روحیه جهادی جوانان ابتدای انقلاب الگو گرفته و روحیه جهاد و ایثار داشته باشند و همچون آن‌ها در همه زمینه‌ها به جهاد بپردازند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar