سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۸۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸- ۳۱: ۰۹
در پنجمین نشست "طرح کلی اندیشه انقلاب" مطرح شد:
امام جمعه بندرانزلی گفت: در شرایط کنونی در نظام اسلامی ما دارای نظام اداری اسلامی نیستیم و این مشکل در نظام اداری از گذشته وجود داشته و ریشه غربی دارد به همین دلیل در بسیاری از دستگاه‌ها دچار اختلال هستیم.
نظام اداری فعلی کشور ریشه غربی دارد
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین روز گذشته در پنجمین نشست طرح کلی اندیشه انقلاب در کانون تفکر زبرالحدید  با اشاره به اینکه موضوع بیانیه گام دوم انقلاب یک موضوع بسیار مهم و قابل‌توجه است، اظهار کرد: باید مدت طولانی بر روی این مسئله مطالعات زیادی انجام و به آن عمل شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده الهی و ویژه در عصر حاضر است، افزود: به لحاظ ویژگی انقلاب اسلامی از این حیث همه ابعاد انقلاب اسلامی ویژه است و باید تمام ابعاد انقلاب اسلامی موردبررسی قرار گیرد.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به دنبال اهداف اصلی و نهایی برای جامعه اسلامی بودند، گفت: امام خمینی (ره) علاوه بر توجه به زندگی مردم و سایر شرایط، هدف اصلی و نهایی انقلاب اسلامی را انسان‌سازی قرار دادند.

شمس‌الدین با اذعان به اینکه مقام معظم رهبری تمدن نوین اسلامی را غایت انقلاب اسلامی می‌دانند، افزود: نتیجه این هدف والا و مهم انقلاب اسلامی منجر به ظهور حضرت حجت (ع) می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر ما غایت انقلاب اسلامی را فراموش کنیم ضرر کرده‌ایم، اظهار کرد: در چنین شرایطی اگر به هر چیز دیگری دست پیدا کنیم، هنوز موفق نشده‌ایم و در این امر هیچ پیروزی را کسب نکرده‌ایم.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه لازمه رسیدن به هدف تعالی انقلاب اسلامی، ترسیم تمام اجزای جامعه باهدف غایت انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در شرایط کنونی در نظام اسلامی ما دارای نظام اداری اسلامی نیستیم و این مشکل در نظام اداری از گذشته وجود داشته و ریشه غربی دارد به همین دلیل در بسیاری از دستگاه‌ها دچار اختلال هستیم.
 
نظام اداری فعلی کشور ریشه غربی دارد

شمس‌الدین با بیان اینکه در راستای نقش دستگاه‌های حاکمیت در بیانیه گام دوم انقلاب دو مقوله وجود دارد گفت: یکی سخت‌افزاری و یکی نرم‌افزاری است که این دو مقوله باید باهم تناسب و پیشبرد داشته باشند.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری دستور یک بازرسی کلی در ساختار نظام اداری دادند، بیان کرد: اگر ما بخواهیم یک نظام اداری اسلامی داشته باشیم باید نظام اداری کنونی دچار تغییر و تبدیل به یک نظام اداری اسلامی شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما نظام اداری گسترده است، افزود: باید این نظام اداری کوچک‌تر و محدودتر شود به این دلیل که بازرسی، رسیدگی و کنترل نظام اداری کوچک و محدود، بهتر است.

شمس‌الدین با اذعان به اینکه بخش نیروی انسانی یکی از مؤلفه‌های بسیار مهم در انقلاب اسلامی است، گفت: نیروی انسانی در ایجاد، پیروزی، استقرار و تداوم انقلاب اسلامی نقش به سزا و مهمی را دارا بود.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه ما ارزیابی دقیق و خاصی از جامعه نداریم درنتیجه نمی‌توانیم برنامه دقیقی داشته باشیم، تصریح کرد: تولید فکر و ارائه طریق و رهنمود‌های مقام معظم رهبری بسیار مهم است که باید محقق شود در غیر این صورت فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به معنا و مفهوم ایمان انقلابی بیان کرد: ایمان انقلابی به این معنی است که مدیریت اجتماعی باید پیشتاز مردم در امر دین و نماز و سایر موارد دینی و معنوی جامعه باشد.

شمس‌الدین با اشاره به یکی از مؤلفه‌های مهم حاکمیت گفت: برنامه‌ریزی و تدوین راهبرد استراتژی لازم برای پیشبرد نظام یکی از مؤلفه‌های مهم حاکمیت است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اشاره به اهمیت اسلام و دین افزود: اسلام برای همه نیاز‌های بشر حرف و برنامه دارد و مسؤولان باید نیاز‌های جامعه حاضر را از اسلام برای مردم استخراج کنند.

وی با بیان اینکه ما در بخش مدیریتی افرادی را داریم که احکام اولیه اسلامی را هنوز فرانگرفته‌اند، افزود: ما در عصر حاضر در بخش مدیریتی و در میان مسؤولان به افرادی مانند مالک اشتر نیازمندیم که متوجه مسئله حلال و حرام باشند.

امام جمعه بندرانزلی با تأکید بر اینکه ما باید هفت‌بند بیانیه گام دوم انقلاب را ملاک قرار داده و به آن عمل کنیم، تصریح کرد: ما باید بتوانیم بر روی حوزه‌هایی که تفکیک‌شده در بیانیه گام دوم انقلاب، برنامه‌ریزی و تفکر کنیم و این بیانیه باید موردتوجه دستگاه‌های اداری نیز قرار گیرد.

شمس‌الدین با اشاره به اینکه جوان انقلابی یک مسئله مهم در بیانیه گام دوم انقلاب است که مقام معظم رهبری توجه خاصی نیز در این بیانیه به جوانان دارند، افزود: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، جوان انقلابی شاخص یک دولت انقلابی است و این دو مسئله را نمی‌توانیم از هم تفکیک کنیم.

انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar