سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۴۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸- ۴۹: ۲۰
فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی:
فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گفت:کشف جرایم سایبری نیز به همین نسبت افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که در چهار ماه و پانزده روز اخیر ۱۱۰درصد افزایش کشف را داشته ایم.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار در ساختمان فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد با بیان اینکه انجام صحیح وظایف خبرنگاران باعث می شود تا مسئولین هم بهتر وظایف خود را انجام دهند، گفت: امروز در عصر ارتباطات قرار داریم و نیاز است تا رسانه ها با آگاه‌سازی، آموزش و جلب مشارکت بیشتر مردم، در پیش گیری از وقوع جرم و تکمیل عملکرد پلیس اقدام کنند.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر نیروی انتظامی در میان سازمان های مختلف کشور، اظهار کرد: این رتبه بندی توسط ۴ مرکز افکارسنجی معتبر کشوری بدست آمده است و اگر بخواهیم این رتبه و اعتماد مردم روز به روز بهتر شود، باید ارتباط رسانه ها با نیروی انتظامی را تقویت کنیم.

شهرستانی با بیان اینکه امروزه رسانه های داخلی مدافع نیروی انتظامی هستند، گفت: رسانه های بیگانه با دروغ پراکنی، شایعه سازی، سیاه نمایی و ترغیب مردم به رفتارهای هنجارشکنانه به دنبال ایجاد لمپنیسم در کشور هستند، به همین دلیل رسانه های داخلی باید با شفاف سازی و انتشار اخبار صحیح در ایجاد امنیت روانی جامعه تلاش کنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: رسانه ها باید با افزایش سواد رسانه ای مردم، پلیس را در انجام وظایفش یاری دهند و این جز با همکاری بیش از پیش رسانه ها و پلیس امکان پذیر نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از این پس فرمانده نیروی انتظامی، روسای پلیس های تخصصی و معاونین اجرایی در راستای حل مشکلات مردمی و ارتباط بیشتر با سطح جامعه هر دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا قبل از اذان ظهر در یکی از مساجد مرکز استان به گفتگو با مردم خواهند نشست. همچنین فرماندهان انتظامی شهرستان ها نیز در یکی از مساجد شهرستان خود این دیدار را با مردم خواهند داشت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی به بیان گزارش عملکرد چهار ماه و ۱۵ روزه نیروی انتظامی استان پرداخت و گفت: در مبحث سرقت که یکی از معضلات اجتماعی است نسبت کشف به وقوع ۶۰درصد افزایش داشته است که نشان از افزایش توان عملیاتی همکاران نیروی انتظامی دارد. همچنین سرقت احشام یکی دیگر از جرایم فراگیر چند ماه گذشته بود که با افزایش ۲۲درصدی کشفیات همراه است.

شهرستانی با اشاره به دستگیری ۳۷۴۰ مورد از متهمین جلب طی این مدت، اضافه کرد: متاسفانه انواع نزاع فردی و جمعی در طی این مدت افزایش داشته است ولی رسانه ها می توانند با فرهنگ سازی در پیشگیری از آن نقش مهمی داشته باشند. همچنین پلیس به دنبال ریشه یابی علمی و آسیب شناسی جهت کاهش نزاع خیابانی است.

وی با اشاره به برنامه جدی پلیس برای مبارزه با حمل، فروش و توزیع مواد مخدر، گفت: در همین راستا تاکنون ۱۱۷درصد افزایش دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر طی این مدت را داشته ایم. همچنین در حوزه جعل اسناد افزایش یک درصدی را شاهد بوده ایم که با تلاش همکارانم در نیروی انتظامی توانستیم در بحث کشف جعل نیز ۱۷ درصد افزایش داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به افزایش توقیف خودروهای حامل کالای قاچاق گفت: در این زمینه نیز ۳۶درصد افزایش کشف و توقیف را داشته ایم. خوشبختانه در زمینه تخلفات صنفی شاهد کاهش قابل توجهی بوده ایم و در زمینه کاهش تجمعات غیرمجاز نیز کاهشی ۶۳درصدی را شاهد بودیم.

وی با تاکید برافزایش ۱۳۲درصدی جرایم در حوزه سایبر، گفت: کشف جرایم سایبری نیز به همین نسبت افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که در چهار ماه و پانزده روز اخیر ۱۱۰درصد افزایش کشف را داشته ایم که برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی و هتک حیثیت افراد بیشترین آمار جرایم سایبری را به خود اختصاص داده است.

شهرستانی با اشاره به کاهش ۱۵درصدی تصادفات فوتی برون شهری در این مدت، گفت: میزان تصادفات فوتی درون شهری بدون تغییر بوده است که در مجموع آمار نشان دهنده کاهش ۱۲درصدی تصادفات فوتی در استان است.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar