سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۸۸۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸- ۰۶: ۰۰
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : تحریم های ظالمانه از یک منظر یک فرصت تاریخی و راهبردی می تواند ایجاد کند و اقتصاد بیمار کشور را با فناوری های جدید توسط شرکت های دانش بنیان درمان کند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹، در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با بیان اینکه امروزه فناوری های نوین قابلیت های گوناگونی در زندگی بشری به وجود آورده اند گفت : فناوری های نوین با از بین بردن مرزهای متعارف در محیط زیست انسانها فضایی جدید بوجود آورده اند که تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.
وی با اشاره تاثیر توسعه فناوری های جدید در تحولات در زندگی جامعه بشری گفت : امروزه سبک زندگی دچار تغییر و تحول شده است و در جامعه بشری الگوی جدیدی از سبک زندگی پدیدار شده است و مفاهیم آن نیز تغییر اساسی کرده است.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه تغییرات جدید صورت گرفته کارایی و اثر بخشی زندگی سنتی را با چالش های جدی مواجه ساخته است گفت : بدون شناخت صحیح از فناوری های نوین نمیتوان درک صحیح از مسائل پیرامونی بدست آورد.
نماینده ولی فقیه در استان ارزش گذاری به فناوری و علم را از منظر دین مبین اسلام مورد اشاره قرار داد و گفت : اسلام به جهت توحیدی علم توجه خاص دارد و هر دانستن را علم نمیداند و در قرآن کریم تصریح نموده که عالمان و دانشمندان خدا ترس هستند.
حجت الاسلام آل هاشم علم و فناوری را پایه و اساس قدرت ها دانست و گفت : به واسطه علم انباشت ثروت به درستی مدیریت میشود و رهبر معظم انقلاب می فرمایند هرکس به علم دست پیدا کند می تواند فرمانروایی کند.
وی گفت: در سال ها اخیر رویکرد به فناوری شرکت های دانش بنیان به عنوان تکمیل کننده توسعه فناوری توجه زیادی بوده است و در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی معتقد هستند هم افزایی علم و ثروت اولین شاخصه قدرت به حساب می آید.
حجت الاسلام  آل هاشم با تاکید بر اینکه اهل دانش و سرمایه گذاری مالی برای افزایش شرکت های دانش بنیان همت بیشتری داشته باشند گفت : در دنیای امروزی مناسبت های سنتی اقتثاد رو به زوال است و جایگاه برتر ازآن کشوری است که بر روی اقتصاد دانش بنیان سرمایه گذاری کرده است و کارآفرینان اقتصاد را با کسب حلال سامان میدهند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تحریم های دشمنان در حوزه های مختلف علمی و فناوری که مانع سامان یافتن اقتصادملی شده است گفت : اگر می توانستیم وابستگی اقتصادی را به حداقل برسانیم اساسا تحریم ها موضوعیت نداشت.
امام جمعه تبریز دانش بینان کردن اقتصاد را نیاز ضروری کشور دانست و تاکید کرد : اعتماد به جوانان و مردم در طول چهار دهه گذشته اهداف حداکثری را حاصل کرده است و با اعتماد به جوانان در عرصه فناوری های جدید هم تحریم ها به فرصت بزرگی تبدیل خواهد کرد و جهش علمی را به همراه خواهد داشت.
وی گفت : جدی گرفتن رونق کارآفرینی و میدان دادن به شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در اعتلای کشور دارد و دست دشمن را کوتاه می کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar