سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۹۰۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸- ۰۴: ۱۹
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: قرارداد پژوهشی در حوزه اکتشاف نفت بین پنج دانشگاه کشور از جمله دانشگاه صنعتی شاهرود با وزارت نفت بسته شده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، محمدمهدی فاتح در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن بیان اینکه بیان اینکه با حضور وزرای نفت و علوم در تهران قرارداد پژوهشی در حوزه اکتشاف با شرکت ملی نفت ایران بسته‌شده است، اظهار کرد: کاربرد ژئومکانیک در اکتشاف منابع هیدرو کربوری و فناوری‌های نوین حفاری و مهندسی نفت در چاه‌های اکتشافی عنوان این قرارداد است که هدف آن تدوین نقشه راه توسعه فناوری محسوب می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه بسته دوم با عنوان توسعه فناوری و تجاری‌سازی آغازشده است، افزود: ایجاد قابلیت فناورانه در حوزه ژئومکانیک صنعت نفت، تهیه نقشه راه فناوری، شناسایی و ارزیابی سازمان‌ها، مدیریت فناوری حوزه‌های مطالعاتی، بررسی و تحلیل افق آینده فناوری درزمینهٔ ژئومکانیک مخازن کربناته از اهداف آن به شمار می‌رود.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه همه این دستاورد‌ها در شرایطی اتفاق افتاد که کشور با تحریم‌های ظالمانه و تورم ۵۰ درصدی دست‌وپنجه نرم می‌کرد، افزود: این امر در شرایطی بود که رشد اعتبارات دانشگاه تنها هشت درصد بود و این هنر مدیریتی بود که بهینه‌سازی و صرفه‌جویی از این رهگذر توانست به چنین چشم‌انداز خوبی دست پیدا کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پدافند غیرعامل شیمیایی از جنس غیرنظامی برای دفاع از شهر و کشور است، از برگزاری همایشی با این مضمون صبح چهارشنبه در این دانشگاه خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این همایش ملی، اشتراک‌گذاری آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی و بهره‌گیری از تجربه متخصصان امر است تا این امر بتواند به مردم در مواقع بحران کمک کند.
وی ضمن بیان اینکه مجموعه اقدامات صورت گرفته در این همایش می‌بایست به ایجاد گفتمان پدافند شیمیایی میان اساتید و دانشجویان منتهی شود، گفت: امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه و قرارگاه پدافند غیرعامل کشور و همچنین ایجاد رشته پدافند غیرعامل در این دانشگاه رویکرد‌های مهمی است که در این همایش پیگیری و دنبال خواهد شد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه دانشگاه باید برای کمک به حل بحران قبل از وقوع حادثه در میدان حضور داشته باشد، ابراز داشت: مجموعه این تحقیقات علمی درنهایت کمک خواهد کرد تا با بهره‌گیری از آموزش‌های صحیح در صورت حمله شیمیایی چه طور بتوانیم خطرات و تلفات را به کمترین حد کاهش دهیم.
فاتح ضمن بیان اینکه رئیس پدافند غیرعامل کشور، استاندار سمنان، مدیران کل و دیگر اساتید به‌نام ازجمله دعوت‌شدگان به این همایش ملی هستند، تصریح کرد: مصون‌سازی زیرساخت‌ها، امداد و درمان مصدومان، طرح پاسخ اضطراری، مدیریت و فرماندهی در حوادث شیمیایی، رفع آلودگی، رصد تهدیدات، حمل‌ونقل مواد شیمیایی پرخطر، مدیریت پسماند مواد خطرناک، مهندسی اطفا حریق، تروریسم شیمیایی و رفع آلودگی و جلوگیری از انتشار مواد شیمیایی ازجمله محور‌های همایش پدافند غیرعامل شیمیایی در دانشگاه صنعتی شاهرود را تشکیل می‌دهد.
وی ضمن بیان اینکه پنج کارگاه آموزشی در حاشیه این همایش ملی برگزار می‌شود، افزود: مبانی و اصول پدافند شیمیایی، الزامات پدافند شیمیایی در مقابله با نشت آن در حوادث، مدیریت مخازن مواد شیمایی و اطفا آن‌ها، مجموعه اقدامات اورژانسی برای امداد و نجات، آشکارسازی و تشخیص عوامل و مواد شیمیایی از عناوین کارگاه‌های این همایش ملی خواهد بود.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه فردا چهارشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی از سه پروژه این دانشگاه رونمایی می‌شود، گفت: خوابگاه دخترانه شقایق با ۵۰ اتاق و ۲۰۰ تخت با زیربنای چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع افتتاح خواهد شد.
فاتح در ادامه تصریح کرد: این مجموعه با روشن شدن چراغ کمک خیرخواهانه خیران به مبلغ ۵۴۰ میلیون تومان و بهره‌گیری از مساعدت یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان وزارت علوم و دو میلیارد تومان مصوبه سفر رئیس‌جمهور و اختصاص هفت میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از درامد دانشگاه درمجموع با ۱۲ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسیده است.
وی ضمن بیان اینکه ۶۵ درصد دانشجویان این دانشگاه غیربومی هستند و لذا تأمین خوابگاه در اولویت است، تصریح کرد: امروز با پرداختن به این اولویت و همچنین آماده‌سازی مجتمع ۱۶ واحدی توانستیم ۵۳۰ تخت خوابگاهی در سال جاری به مجموعه دانشگاه اضافه کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه این دانشگاه طی سال‌های اخیر با افت دانشجو مواجه نبوده است، ابراز داشت: مفتخریم که با آماده‌سازی ظرفیت‌های لازم برای اسکان دانشجویان در دفترچه کنکور سراسری اعلام کرده است که خوابگاه به همه متقاضیان تعلق خواهد گرفت که باید در این مهم قدردان اعضای هیئت‌علمی بود که از بخشی درامد خود برای افتتاح این مجموعه گذشتند.
فاتح ضمن بیان اینکه سرای دانشجو نیز با زیربنای یک هزار و ۸۷۵ مترمربع و ۳۰ اتاق آماده بهره‌برداری است، تصریح کرد: برای این مجموعه که از سال ۸۸ کلنگ آن بر زمین خورد بالغ‌بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه صرف شد که صرفاً این اعتبارت در شرایطی که هیچ ردیف اعتباری دولتی نداشت تنها پیگیری مسئولان دانشگاه را می‌طلبد.
وی ضمن بیان اینکه دانشگاه صنعتی شاهرود پرچم کارآفرینی را برداشته است، افزود: تأسیس فضای کار اشتراکی استارت تاپی با همکاری شتاب‌دهنده‌ها برای شرکت‌ها و تقویت استارت تاپ‌های دانشجویی گام مؤثری است که به ایجاد اشتغال و حمایت از تجاری‌سازی کمک می‌کند لذا این مجموعه نیز چهارشنبه راه‌اندازی می‌شود.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه این دانشگاه با دو هدف توسعه خدمات دانش‌بنیان و زیرساخت‌های کارآفرینی به‌سوی مهارت‌آموزی گام برداشته است، اظهار کرد: نتیجه حرکت به‌سوی دانشگاه کارآفرین، تقویت ارتباط صنعت و جامعه، توسعه دانش، پژوهش و فناوری تقاضامحور، تولید مشاغل جدید، افزایش درامد‌های دانشگاه، اجرای برنامه‌های اشتغال فراگیر و ارتقای رتبه دانشگاه است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: