سرگروه نمونه پایگاه مقاومت بسیج محدثه 6 میلاجرد در گفتگو با بسیج:
سرگروه نمونه گفت:وقایع قرآن مربوط به مورد خاص نیست تا قرآن همانند دیگر قصه و داستان تلقی شود، بلکه قصص قرآنی و نقل وقایع و حوادث مهم در امور مختلف ؛برای شرح و و بیان اطوار وجودی انسان و شئون مختلف اوست.
کد خبر: ۹۱۹۸۵۰۹
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرگزاری  بسیج استان مرکزی از کمیجان؛ سرگروه نمونه پایگاه مقاومت بسیج محدثه 6 میلاجرد گفت؛ داستان ها و قصص قرآنی یکی از بهترین روش ها و ابزار برای خودسازی و تربیت نفس انسان هاست.

وی بیان داشت؛ متاسفانه ما در زندگی های روزمره  از قرآن غافل شده ایم،قرآنی که راه و مسیر سعادت و کمال را به ما نشان می دهد، علت مشکلات و گرفتار های ما در زندگی دنیا این است که وابسته به دنیا و مادیات شده ایم. اما اگر بخواهیم در حین بهره مندی از نعمت های دنیا به سعادت اخروی خودمان هم برسیم باید به سراغ قرآن ازجمله داستان و قصص قرآنی برویم.

سرگروه نمونه ادامه داد: رمز قصه ها و داستان ها در قرآن آن است، که اگر هر کسی بخواهد از حیوان بودن به درآید و به مقام انسانیت برسد باید مسیری را طی کند، که در این مسیر همانند پیامبران دچار حوادث و موانع شود و با مشکلاتی برخورد کند. وی افزود؛ قصص و داستان های قرآنی از اول تا آخر  تفسیر سیر انفسی انسان است. یعنی اگر از امروز کسی به خداوند بگوید که می خواهم تا همه آن چه را که فرموده ای عمل کنم از فردا خواهد دید که چه مشکلی برایش پیش می آید.

وی تصریح کرد؛وقایع قرآن مربوط به مورد خاص نیست تا قرآن همانند دیگر قصه و داستان تلقی شود، بلکه قصص قرآنی و  نقل وقایع  و حوادث مهم  در امور مختلف ؛برای شرح و و بیان اطوار وجودی انسان و شئون مختلف اوست.

در پایان خاطر نشان کرد؛ ماباید در زندگی های روزمره خودمان، وقایع و داستان های قرآنی را جاری و ساری کنیم و ازآنان عبرت بگیریم تا علاوه بر ساختن بعد معنوی روحمان، زندگی سرشار از معنویت و ارامش را داشته باشیم.

 انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار