معاون فنی اداره کل انتقال خون قم گفت: ۲۶ هزار و ۳۴۹ نفر طی امسال در قم خون اهدا کرده‌اند در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۲۷ هزار و ۴۷ نفر بود و کاهش ۲ و ۶ دهم درصدی داشته است.
کد خبر: ۹۱۹۸۶۸۶
|
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، علیرضا کبیری اظهار داشت: طی هشت ماهه نخست امسال ۳۲ هزار و ۴۱۰ نفر برای اهدای خون به مراکز مربوطه مراجعه کرده‌اند در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۳۴ هزار و ۵۸۰ نفر بود و کاهش ۶ و سه دهم درصدی داشته است.

وی گفت: طی این مدت ۲۶ هزار و ۳۴۹ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۲۷ هزار و ۴۷ نفر بوده و کاهش ۲ و ۶ دهم درصدی را نشان می‌دهد.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم با اشاره به کاهش ذخایر خونی در استان قم افزود: طی هشت ماهه نخست امسال اهدای خون نسبت به کل جمعیت ۲۸ و هشت دهم درصد بوده در حالی که در مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد بوده است.

وی گفت: تعداد اهدا کنندگان مستمر طی هشت ماهه نخست امسال ۱۶ هزار و ۱۸۳ نفر بود، ولی در مدت مشابه سال قبل ۱۶ هزار و ۹۷۲ نفر اهدا کننده مستمر خون بودند که کاهش یک و سه دهم درصدی را نشان می‌دهد.

کبیری اظهار داشت: تعداد اهداکنندگان خانم طی این مدت هزار و هفت نفر بوده است در حالی که در مدت مشابه سال قبل هزار و ۱۱۷ نفر بود و کاهش سه دهم درصدی داشته است.

وی گفت: میزان خون ارسالی به بیمارستان‌ها از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه هشت هزار و ۳۰ واحد بود در حالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل هشت هزار و ۹۵ واحد بوده است.
ارسال نظرات
آخرین اخبار