شهیدان هنوز زنده‌اند و بر سفره ایزد تبارک روزی می‌خورند و ما را می‌بینند تا چه خواهیم کرد بر عظمتی که برساختند.
کد خبر: ۹۱۹۸۸۷۰
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

نصرالله قادری - نویسنده، منتقد، کارگردان و پژوهشگر ایرانی - به مناسبت مراسم پاسداشت شهدای هنرمند، یادداشت ویژه‌ای تحت عنوان «شاهدان شیدایی» نگاشته است.

متن این یادداشت که در اختیار ایسنا قرار گرفته چنین است:

«وقتی از فلسفه سخن می‌گوییم؛ منظرها به چیستی پدیده است. در روزگاری که سودای نان و نام و پست و میز و منفعت و ... سکه رایج است، یادکرد خدای‌مردانی که همه چیز حتی جان خود را ایثار کردند تا پاکی و راستی و بوی آدمیت بماند، کمترین کاری است که ما را یادآور می‌شود که سفره حضرت حق برچیده نشده است.

اگر سعادت حسینی شدن را نداشتیم؛ باید شرافت زینبی بودن را داشته باشیم و گرنه بی‌تردید یزیدی هستیم.

مشهور است که هیچ اندیشه‌ای ماندگار نخواهد شد، الا اینکه همنشین هنر شود. هر انسان هنرمندی رسالتی دارد و اگر چشم دیدن داشته باشیم و گوش شنیدن هنوز هوشیار باشد؛ صدای «هَل مَن ناصر» هنوز به گوش می‌رسد.

 

کائنات منتظر پاسخ هنرمند است که خداوند استعدادی به او اعطا کرده است که می‌تواند حقیقتِ عریانِ غریب‌مانده را بازنمایی کند و این بسته به ادراک، وابسته به شعور و پیوسته به رنج مقدسی است که در جان دارد.

شهدا هنوز زنده‌اند و بر سفره ایزد تبارک روزی می‌خورند و ما را می‌بینند تا چه خواهیم کرد بر عظمتی که برساختند.»

مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان کشور مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور را برگزار می‌کنند. در این برنامه قرار است از شهدای هنرمند رشته‌های مختلف هنری از جمله سینما، هنرهای نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی، عکاسی، ادبیات، خوشنویسی، و شعر تجلیل و تکریم شود.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، این مراسم روز شنبه ۲۳ آذرماه ازساعت ۱۷:۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار