خواننده سرودهای انقلابی، مراسم پاسداشت شهدای هنرمند را در فضای فرهنگی امروز جامعه ضروری دانست و گفت: پرداختن به شهدای هنرمند، فرهنگ ما را تقویت می‌کند.
کد خبر: ۹۱۹۸۸۷۲
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

به گزارش سرویس هنرمندان به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، محمدگلریز در گفتگویی گفت: به طور کلی بزرگداشت برای شهدا کار بسیار پسندیده و خوبی است و برای شهدای هنرمند که به زیور هنرهم آراسته اند اهمیت و ضرورت این کار را دوچندان میکند.دراصل زبان هنر و معیارهنری خیلی راحت تراززبان های دیگر بامخاطبان ارتباط برقرار می کندو هرمطلبی که هنرمندانه و عالمانه ارائه شود موثر و اثربخش تر خواهد بود.

خواننده سرود "خجسته باداین پیروزی" همچنین افزود: کاربرای شهدا و نیز خانواده های آنان هنوز ادامه باید داشته باشد و ماهنوز هم به شیوه های رفتاری و سلوک اخلاقی شهدا در تمامی شئون زندگی مان در سطح جامعه نیازمندیم.امیدوارم که متولیان فرهنگی هنری جامعه مثل سازمان صداوسیما،حوزه هنری،سپاه و بسیج و همه ارگان های فرهنگی و هنری کشور بیش ازپیش دراین خصوص سرمایه گذاری کنند چراکه فرهنگ و هنرامروز ایران به شدت نیازمند الگوبرداری از شیوه و سبک زندگی و رفتار شهداست.

گلریز افزود: مادرشرایطی به سرمی بریم که جبهه استکبار و غرب باهمه توان مادی و معنوی خود سعی در اضمحلال و فروپاشی فرهنگ و هنر چندین هزارساله ما دارد و باهمه قوا دراین میدان حضور دارند و هزینه می کنند.تمام هدفشان نیز اغوای جوانان وطن از طریق هنر پوچ و بی محتوای غربی است که هیچ تناسبی با موازین وومعیارها و هنجارهای شرعی و عرفی ماندارد.این وظیفه خطیر برعهده متولیان فرهنگ و هنرمملکت است که کشور را ازاین مهلکه هولناک رهایی بخشند و باسرمایه گذاری کلان و گسترده در بخش های گوناگون هنری و تقویت زیرساختها و رفع مشکلات و موانع، فرهنگ و هنرایرانی اسلامی خودمان را درمقابل این هجوم خصمانه بیمه کنند.

گلریز اضافه کرد: اکنون همه باوردارند و داریم که درجنگ نابرابر اقتصادی هستیم و می بایست همانند زمان جنگ و دفاع مقدس که همه ملت یکدل و یک صدا بخاطر وطن و اسلام متحد شده بودند،دوباره اقتدارملی خودرابه رخ دنیا بکشانیم و از این پیچ سخت تاریخی به سلامت عبور کنیم.با نشستن و نگاه کردن نمیشود مقابل هجمه دشمنان ایستاد و برای زنده نگه داشتن نام و یاد و خاطره اسطوره هایی مانند همت ، باکری ،زین الدین و باقری ،چمران،صیاد شیرازی و هزاران شهید به خون تپیده گمنام وطن بنا به فرمایش دقیق مقام معظم رهبری می بایست برنامه داشت و مقتدرانه عمل کرد.

قراراست در مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور"شاهدان شیدایی"، از محمدگلریز خواننده سرودها و نغمات ماندگار و خاطره انگیز انقلاب و دوران دفاع مقدس تقدیر و تجلیل به عمل آید.

دراین مراسم همچنین قراراست درکنارتجلیل از خانواده معظم شهدای هنرمند، از آقایان مرتضی سرهنگی در حوزه ادبیات مقاومت و پایداری،مسعود نجابتی در عرصه هنرهای تجسمی و گرافیک و جمال شورجه در عرصه سینما ،به خاطر حضور متعهدانه و اثربخش در جریان هنرانقلاب اسلامی تقدیر شود.

مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بامشارکت سازمان بسیج هنرمندان کشور مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور را برگزار می‌کنند. دراین برنامه قراراست از شهدای هنرمند رشته‌های مختلف هنری از جمله سینما، هنرهای نمایشی، موسیقی و سرود، هنرهای تجسمی، عکاسی، ادبیات، خوشنویسی و شعر تجلیل و تکریم به عمل آورده شود. این مراسم روز شنبه ۲۳ آذرماه ۹۸ ازساعت ۱۷.۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار