سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۹۸۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸- ۱۱: ۱۳
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از رشد 10 درصدی میانگین تحقق اهداف سند تدبیر توسعه اول استان نسبت به پایان سال 96 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از  روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، داود بهبودی صبح امروز در جلسه هفتگی پایش سند تدبیر توسعه استان اظهار کرد: در مجموع اهداف سند اول به میزان 68.6 درصد تحقق یافته که با توجه به محدودیت منابع و تخصیصات دولتی این میزان تحقق اهداف قابل قبول است.
وی به هسته های کلیدی «پایش مستمر فضای کسب و کار و ارتقای آن در استان» و «جذب سرمایه گذاری» اشاره و اضافه کرد: مسئولیت اصلی اجرای این هسته ها در استان بر عهده اداره کل امور اقتصادی و دارائی استان بوده و میزان تحقق اهداف این هسته ها به ترتیب 84.55 و 100 درصد تا انتهای سال 1397 محاسبه شده است.
بهبودی اعلام کرد: درصد پیشرفت فیزیکی هسته کلیدی «استقرار نظام جامع اطلاع‌رسانی بازار کار»، توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی 30.5 درصد گزارش شده است.
این اقتصاددان ابراز داشت: معاونت توسعه برنامه¬ریزی سازمان مدیریت و برنامه¬ریزی استان پیشرفت عملیاتی هسته کلیدی «مدیریت بهره¬وری» را 100 درصد اعلام کرده و بنا بر محاسبات به عمل آمده از گزارش معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان پیشرفت فیزیکی هسته «اصلاح و بهبود نظام اداری» حدود 75.67 درصد به دست آمده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: میزان پیشرفت فیزیکی هسته «مدیریت زیست‌محیطی» 56.59 درصد، «تأمین و بهره‌برداری بهینه از منابع آب» 23.68 درصد، «تولید سالم» 42 درصد، «ساماندهی بازرگانی محصولات کشاورزی» 40 درصد، «حفظ و بهره‌برداری پایدار از تنوع زیستی» 60.35 درصد و «اصلاح الگوی کشت» 89.26 درصد گزارش شده است.
بهبودی ادامه داد: برای هسته کلیدی «تولید خودرو کامل در استان» 50 درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است، ولی پیشرفت اعلام شده شامل اقدامات بخش خصوصی نمی¬باشد.
وی خاطرنشان ساخت: پیشرفت فیزیکی هسته کلیدی «صنایع نفت و پتروشیمی» با رویکرد استفاده از خط اتیلن حدود 56.72 درصد، «افزایش سهم صادرات غیرنفتی استان از صادرات غیرنفتی کشور» 62.4 درصد، «تأسیس منطقه ویژه علم و فناوری استان 76.99 درصد و «توسعه محورهای گردشگری استان 97.2 درصد» اعلام شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مستندسازی و رسانه ای سازی سند تدبیر توسعه باید به شکل جدی تر و رسمی تر دنبال شود، افزود: قالب و محتوای این سند باید مکمل هم باشند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: