استاندار گیلان گفت: طرح «گردشگری سلامت» یک ظرفیت خوب برای توسعه گیلان است اما متاسفانه از لحاظ تجهیزات پزشکی با مشکلات متعددی روبه‌رو هستیم.
کد خبر: ۹۱۹۹۲۲۳
|
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، ارسلان زارع عصر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به فشارهای اقتصادی موجود اظهار داشت: متاسفانه امروز به سبب افزایش تحریم‌های ظالمانه آمریکا شاهد تحمیل شدن مشکلات اقتصادی به مردم و دولت هستیم. 

استاندار گیلان گفت: سال گذشته هم‌زمان با تشدید تحریم‌ها توسط آمریکا، فشار مضاعفی بر مردم و دولت وارد شد اما در ادامه با مدیریت دولت و همکاری ملت فهیم و با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توانستیم مشکلاتی نظیر بی‌ثباتی بازار ارز و تورم را کنترل کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان افزود: طبق آمارهای سازمان‌های معتبر بین‌المللی، جمهوری اسلامی ایران توانسته است که از مراحل سخت و فشار زیاد با سربلندی عبور کند و یقیناً رشد اقتصادی ما بیشتر از سال قبل خواهد بود و امروز از بابت تامین کالاهای اساسی نیز مشکلی نداریم و التهابی در بازار ارز نیز وجود ندارد.

زارع با اشاره به حضور مردم برای مشارکت در انتخابات پیش‌رو خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز این وفاق و همدلی بین ارکان نظام وجود دارد و همه مصمم هستند تا در دوم اسفندماه حماسه‌ مهم دیگری در عرصه سیاسی و اجتماعی خلق کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، فضای خوب همکاری، همدلی، وحدت و نبود هیچ‌‌گونه حاشیه برای کار و تلاش را یک موقعیت و امتیاز مثبت برای استان گیلان دانست و گفت: امروز همه باید با برنامه‌ریزی موثر و مناسب در جهت تحقق اهداف و کاهش مشکلات تلاش کنیم.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان تاکید کرد: انتظار دارم که اقدامات و پروژه‌ها در موعد مقرر توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود و یکی از این اقدامات نیز تکمیل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی و آماده شدن آن‌ها برای بهره‌برداری در دهه مبارک فجر است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در راستای تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان گیلان که همواره مورد تاکید رئیس جمهور هم بوده به‌طور پیوسته و مستمر تلاش و نظارت کنند.

زارع با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی در گیلان اضافه کرد: استان گیلان دارای مواهب خدادادی بی‌شمار است و می‌توان از این ظرفیت‌ها نیز در جهت توسعه استان بهره برد.

وی به ضرورت مصرف بهینه برق و انرژی‌های موجود اشاره کرد و افزود: میزان صرفه‌جویی دستگاه‌های اجرایی در مصرف برق باید تا پایان سال ارزیابی شود از این رو همه نهادها، موسسات و شهرداری‌ها کوشش کنند که با فرهنگ‌سازی بیشتر زمینه صرفه‌جویی در مصرف برق را فراهم کنند.

وی وضعیت تجهیزات درمانی و پزشکی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: گیلان دارای بهترین پزشکان و کادر درمانی است و حتی امروز طرح «گردشگری سلامت» نیز یک ظرفیت خوب برای توسعه استان است اما متاسفانه از لحاظ تجهیزات پزشکی با مشکلات متعددی روبه‌رو هستیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به جایگاه انتخابات در نظام‌های مردم‌سالاری دینی بیان کرد: اقتدار مردم و نظام در گرو برگزاری انتخاباتی امن، سالم، رقابتی و با حضور و مشارکت حداکثری مردم است و انتطار می‌رود که در دوم اسفندماه شاهد مشارکت خوب مردمی و انتخاباتی باشکوه باشیم.

وی با تاکید بر رعایت قانون و اصل بی‌طرفی توسط مدیران و ناظران انتخاباتی خاطرنشان کرد: مدیران هرگز اجازه ندهند که از امکانات دولتی و موسسات عمومی به نفع کاندیداها استفاده شود و همه ما موظف به اجرای قانون هستیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام شدگان مجلس یازدهم بیشتر از مجلس دهم است عنوان کرد: مراحل رسیدگی به صلاحیت‌ها نیز طبق قانون انجام می‌شود و در کنار آن زمینه ترغیب و تشویق حضور مردم در انتخابات فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات