یکی از فعالان دانشجویی با بیان اینکه. وحدت عملی حوزه و دانشگاه ضامن حل بسیاری از نیازهای جامعه و رفع مشکلات کشور است، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه نباید همچنان به‌صورت آرمانی و شعاری باقی بماند، چرا که امروزه وحدت عملی حوزه و دانشگاه نیاز امروز جامعه ما برای رشد و شکوفایی است.
کد خبر: ۹۱۹۹۶۲۵
|
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

محمدحسین کاظمی در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، اظهار داشت: 27 آذر، روز شهادت شهید آیت‌الله دکتر مفتح به‌عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شده است و اگر جوهره اصلی انقلاب اسلامی را برخواسته از اسلامی و مردمی بودن آن بدانیم،  قوام و پایداری این دو نیز در سایه اتحاد و وحدت کلمه همه گروه‌ها و به خصوص حوزویان و دانشگاهیان خواهد بود.

وی تأکید کرد: حوزه و دانشگاه باوجود مجزا بودن، دارای کارکرد واحدی هستند و یک هدف را دنبال می‌کنند پس برای اینکه یکدیگر را تقویت کنند و باعث پیشرفت همدیگر باشند، باید با همدیگر وحدت داشته باشند البته نه در حد شعار و آرمان بلکه باید به صورت عملی نیز این وحدت به وجود بیاید.

کاظمی اضافه کرد: حوزه و دانشگاه می‌تواند از تجربیات و پیشرفت‌های یکدیگر نهایت استفاده را ببرند و از یکدیگر یاد بگیرند مثلا طبق فرموده‌های مقام معظم رهبری؛ تخصص‌‌گرایی و تأسیس رشته‌های درسی گوناگون، توجه به واقعیات، دیدِ باز، گسترده و وسعت بینش، آینده‌نگری همراه با طرح و برنامه و... را حوزه می‌تواند از دانشگاه یاد بگیرد و در مقابل احساس وظیفه کردن در درس خواندن، سخت‌کوشی در آموختن، کسب اخلاص، صفا، ایثار، معنویت و زهد و... را دانشگاه می‌تواند از حوزه یاد بگیرد.

   دبیر هیات نظارت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه حضرت امام خمینی (ره) به خوبی می‌دانستند که اگر روحانیت معظم نتوانند فهم خود از اسلام را با مقتضیات زمان پیوند بدهد، اعتقاد و ایمان نسل آینده را با مخاطره جدی روبه‌ رو خواهد ساخت و روحانیت رسالت خود را نا تمام و عقیم خواهد گذاشت، اضافه کرد: فلذا امام خمینی (ره) به قضیه وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر به‌عنوان یک واقعیت تاریخی - اجتماعی می‌نگریستند و حوزه و دانشگاه را مغز متفکر و نیروی محرکه جامعه تلقی می‌کردند که آماج توطئه‌ها و تفرقه‌افکنی‌های دشمنان قرار دارند.
 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار