سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۱۰۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸- ۵۳: ۱۴
امام جمعه هشترود:
امام جمعه هشترود به کاندیداهای رد صلاحیت شده توصیه کرد به نظر شورای نگهبان احترام بگذارند و اگر شکایتی دارند سند و مدرک خود را ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجن شرقی، حجت الاسلام علی رحیمی، در خطبه‌های نماز جمعه امروز هشترود، با اشاره به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: طبیعی است که بعضی از افراد به خاطر برخی کارها یا احراز صلاحیت نشده اند یا در تأیید صلاحیت خود مشکلی دارند، و شورای نگهبان طبق تبصره و بند، شخص را تأیید و یا رد صلاحیت کرده است.

امام جمعه هشترود افزود: این افراد باید به قوانین انتخابات احترام گذاشته و در مقابل شورای نگهبان سر تعظیم فرود آورند.

حجت الاسلام رحیمی با انتقاد از برخی عملکرد هیأت‌های اجرایی انتخابات گفت: هیأت‌های اجرایی استعلام‌هایی که می‌کنند باید در اختیار کاندیدا قرار دهند که این کار انجام نمی‌گیرد یا دلایل رد صلاحیت‌ها را در اختیار فرد قرار نمی‌دهند تا طرف بداند برای چه دلیلی از صلاحیت افتاده یا قبول شده یا اصلاً احراز نشده است.

وی تاکید کرد: آنهایی که رد صلاحیت شده اند باید با ارائه مدرک و سند، مشکل خود را در شورای نگهبان حل کنند، هیأت‌های اجرایی نیز برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود، دلایل مشخص شده را روشن و صریح در اختیار کاندیدا قرار دهد.

امام جمعه هشترود عنوان کرد: نباید به عملکرد شورای نگهبان شک کرد، آنها با بررسی‌های قانونی سعی می‌کنند افرادی به مجلس راه یابند که واقعاً از هر نظر مورد تأیید نظام اسلامی باشند.

خطیب این هفته نماز جمعه هشترود در خطبه اول نیز با تسلیت ایام فاطمیه اذعان داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) مظهر شجاعت و یار و یاور امامت بود، زنان مسلمان و خواهران باید فرهنگ زهرایی را در جامعه رواج دهند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar