‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۲۱۸۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸- ۳۶: ۱۳
دکتر عبدالهی در کمیجان:
کارشناس و محقق مذهبی گفت: دانشگاه ها و حوزه های علمیه باید دروس فاطمه شناسی را تدوین کنند چراکه فاطمه شناسی حلال و راهکار تمام مشکلات است و انقلاب اسلامی به عنوان الگویی موثر که امروز به کشورهای اطراف این الگو صادر شده است همواره باید رنگ و بوی فاطمی دهد.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی از کمیجان ؛ حجت الاسلام دکتر عبدالهی به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) در جمع رزمندگان سپاه کمیجان در حسینیه شهدا گفت: شیعیان با الگو از وجه فاطمیت و زهرائیت حضرت زهرا(س) این بانوی بزرگوار را سرلوحه رفتارهای خود قرار دهند،چراکه وجود مبارک حضرت زهرا(س) تاریکی عالم را از بین می برد و در حقیقت تجلی نور الهی در عالم به واسطه حضرت زهرا(س) شکل می گیرد.

وی افزود: از طرفی این بزرگوار الگویی تمام نشدنی برای مسئولین است چرا که ایشان به مسلمانان عالم آموخت یکی از مهمترین رسالت های مسئولین رساندن مردم به کمال و سعادت است که ثمره جاری شدن این رسالت اصلاح امور اقتصادی و اجتماعی می باشد.

کارشناس و محقق مذهبی اظهار داشت: اگر بخواهیم وجود پربرکت حضرت زهرا(س) را به طور کامل معرفی کنیم انصافا نمی توانیم حق آن را به جا بیاوریم ولی در همین حد بگوییم که ثمره تلاش های پیامبر در امر رسالت در وجود مبارک حضرت زهرا(س) نمود پیدا کرده است و این پیامی مهم را به مسلمانان عالم می دهد که پیام وحدت است.

وی تأکید کرد: در حقیقت وجود مبارک حضرت زهرا(س) تضمین کننده وحدت جوامع اسلامی است و امروز شاهد هستیم آنچیزی که برای مسلمانان و جوامع اسلامی از همه چیز بیشتر احساس می شود وحدت در خود و بین برادرانشان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام عبدالهی در همین خصوص تصریح کرد: می توانیم از همین سخن برداشت دیگری هم کنیم که با توجه به مقطع حساس آخرالزمان و وحدتی که احساس می شود امروز جوامع اسلامی باید رفتار فاطمی داشته باشند تا بتوانند موثر واقع شوند و فاطمی بودن در آخرالزمان از نیازهای اصلی مهدوی شدن است.

وی افزود: الگوی حضرت زهرا(س) باید برای جوانان و به خصوص بانوان که نمودی از شخصیت این بزرگوار هستند به درستی تبیین شود چراکه آرامش و استحکام خانواده ها در گرو اقتداء به بانوی راستین عالم است.

این محقق مذهبی عنوان کرد: دانشگاه ها و حوزه های علمیه باید دروس فاطمه شناسی را تدوین کنند چراکه فاطمه شناسی حلال و راهکار تمام مشکلات است و انقلاب اسلامی به عنوان الگویی موثر که امروز به کشورهای اطراف این الگو صادر شده است همواره باید رنگ و بوی فاطمی دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر توانستیم فاطمه شناسی و فاطمیت را در جامعه پرورش دهیم و آن را به جهان صادر کنیم میتوانیم در جهت برپایی حکومت حضرت مهدی(عج) مفید واقع شویم.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar