سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۲۱۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸- ۴۵: ۱۳
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت : 30درصد از پرونده های ورودی به دادسرای استان را پرونده های مربوط به حوادث رانندگی تشکیل می دهد.

به گزارش خبرگزاری  بسیج از کرمانشاه به نقل از دادستانی عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی با تاکید بر کاهش مدت زمان رسیدگی فرآیند دادرسی پرونده‌های قضایی و تعیین تکلیف فوری نسبت به پرونده‌های که واجد پیچیدگی خاص نیست، اظهار داشت: در ماده 86 قانون دادرسی کیفری این ظرفیت پیش‌بینی شده که بتوانیم فرآیند طولانی دادرسی را بگونه‌ای کوتاه کنیم که زمان تحقیق تا اجرای حکم در صورت امکان یک روز طول بکشد.

وی تصریح کرد: سرعت‌دهی رسیدگی به فرآیند دادرسی سبب از دور خارج شدن بسیاری از پرونده‌ها می‌شود و کمک می‌کند تا شعب تحقیق و دادگاه‌ها به موضوعاتی که نیاز به تحقیق و تمرکز بیشتری دارند، بپردازند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: رسیدگی به پرونده‌های مالی مانند کلاهبرداری، جعل و ...، کاهش هزینه‌ها، رفت و آمدهای غیرضروری مراجعان و نارضایتی مردم از دیگر مزایای رسیدگی سریع به این نوع از پرونده‌ها است.

وی یادآور شد: در رسیدگی به این پرونده‌ها باید با احساس مسؤولیت به حقوق شهروندی نیز توجه کنیم و شرکت‌های بیمه‌ای این مقوله را مدنظر داشته باشند که همه پرونده‌های تصادف نیاز به صحت‌سنجی طولانی ندارند.

صادقی خاطرنشان کرد: معمولا اکثر پرونده‌های تصادفات چیزی برای پنهان کردن ندارند، برای همین تنها روی پرونده‌هایی که مشکوک هستند باید تمرکز کرد.

دادستان کرمانشاه بابیان اینکه 30 درصد از پرونده‌های ورودی به دادسرا را پرونده های مربوط به حوادث رانندگی تشکیل می‌دهند، اعلام کرد: از 3 هزار و 500 پرونده‌ای که در ماه به دادسرای کرمانشاه وارد می‌شود، نزدیک به یک‌هزار پرونده، پرونده‌های حوادث رانندگی است.

وی در ادامه پیشنهاد داد، در محل دادسرای کرمانشاه دفتری برای استقرار نمایندگان شرکت‌های بیمه‌ای دائر شود تا در تسریع رسیدگی به پرونده‌های تصادفات موثر باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar