سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۲۹۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹- ۳۷: ۱۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خبر داد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: استان‌هایی که بیش از ۷۰ درصد غربالگری را انجام داده‌اند جزو گروه‌های نخست هستند که در این باره همدان نیز با غربالگری ۷۵ درصد مردم جزو استان‌های اول و پیشتاز در این زمینه است.

همدان با ۷۵ درصد از استان‌های پیشتاز در غربالگری کرونابه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، منوچهر کرمی از غربالگری ۷۵ درصد مردم این استان معادل یک میلیون و ۲۲۰ هزار نفر در راستای بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد و اظهار داشت: این تعداد افراد به صورت تلفنی یا خوداظهاری غربالگری شدند که بیشترین بخش تماس تلفنی بوده است.

وی اضافه کرد: ۹ هزار و ۹۰۰ زن باردار با هدف شناسایی موارد جدید بیماری در استان همدان مورد غربالگری قرار گرفتند که در صورت شناسایی موارد جدید پیگیری لازم توسط مراقبان سلامت و پزشکان صورت گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: استان‌هایی که بیش از ۷۰ درصد غربالگری را انجام داده‌اند جزو گروه‌های نخست هستند که در این باره همدان نیز با غربالگری ۷۵ درصد مردم جزو استان های اول و پیشتاز در این زمینه است.

کرمی از شهروندان خواست با پاسخگویی به ۴۰۳۰ کادر درمانی را در شکست کرونا یاری دهند و به منظور تکمیل فرایند بیماریابی و شناسایی موارد جدید، در صورتی که با این شماره با شما تماس حاصل شد پاسخگو باشید.

وی افزود: شهروندان به جای مراجعه به مراکز درمانی و هر گونه ازدحام که خود سبب انتشار ویروس کرونا می‌شود، می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir  با وارد کردن شماره ملی خود به سوال های خود ارزیابی این بیماری پاسخ داده و راهنمایی لازم را مطابق آخرین دستور العمل های وزارت بهداشت دریافت کنند.

کرمی ادامه داد: شهروندان در صورت مراجعه به سامانه خودارزیابی الکترونیکی کرونا می توانند وضعیت سلامت خود و خانواده شان را ارزیابی و ثبت کنند.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar