سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۴۳۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹- ۴۸: ۱۰
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع)
حجت الاسلام شجاعی مهر گفت: به فرموده امام خرمشهر را خدا آزاد کرد و یقینا تلاش مردم مجاهدانه بوده و کلید آزادسازی خرمشهر، نصرت الهی بود.

حجت الاسلام حسن شجاعی مهر مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین با اشاره به سوم خرداد و آزادی خرمشهر بیان کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی، برگه های زرینی از امدادها و نصرت های الهی چه در دوران قبل و چه در دوران بعد از انقلاب می بینیم.

 

وی گفت: فتنه طبس یکی از این امدادها بود و این فرهنگ و باور اسلامی ماست که دست یاریگر خداوند با مومنان است و اگر خواسته های ما در راستای الهی باشد خداوند نیز یاریگر ما در مسیر پیروزی خواهد بود.

 

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: از نقاط روشن در حوزه دفاع مقدس، موضوع خرمشهر و حربه روشن شدن جنگ توسط صدام خود فروخته استکبار بود که دست اندازی به اروند رود را در سر می پروراند. سیطره بر اروند رود و رسیدن به آبهای آزاد که نیاز بود خرمشهر را در دست داشته باشد و خوزستان و خرمشهر را بعنوان قلب تپنده ایران، از ما بگیرد.

 

حجت الاسلام شجاعی مهر عنوان کرد: دشمن تمام توان خود را برای تصرف و در اختیار گرفتن خرمشهر به دست گرفت. حرکت های مجاهدانه و مقاومت مردم با دست خالی نهایتا منجر به سقوط خرمشهر شد که از جنبه های مختلف برای ایران ضایعه بزرگی بود.

 

وی افزود: آن روزها اوایل جنگ بود و خیانت بنی صدر، عدم پشتیبانی از جبهه مردمی، سردرگمی ارتش و سیاست غلط بنی صدر موجب این شکست شد و خرمشهر به مدت دو سال و نیم در تصرف در شمن بود.

 

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) تصریح کرد: ولیکن مردم و بسیجیان و امام راحل از اینکه دشمن در خاک ما باشد بسیار ناراحت بوده و در تلاش برای آزادسازی خرمشهر بودند و در این راستا شهدای بزرگی در برای آزادسازی خرمشهر حضور داشتند.

 

این مسوول اضافه کرد: عرصه خیانت های جنگی آشکار شد و امام راحل با رهبری خود و وحدت بین جبهه های نظامی، حرکتی برای آزادسازی خرمشهر در سال ۶۱ با رمز یا فاطمه الزهرا(س) ایجاد شد که این عملیات عرصه امداد الهی بود و به فرموده امام خرمشهر را خدا آزاد کرد و یقینا تلاش مردم مجاهدانه بوده و کلید آزادسازی خرمشهر، نصرت الهی بود.

 

وی خاطرنشان کرد: این حرکت بزرگ را باید گرامی داشت و باتوجه به ارزش این ایام به نصرت الهی و با استفاده از تجربیات دفاع مقدس به فتح خرمشهرهای امروز در عرصه اقتصادی مدیریت سیاسی، فرهنگی نیاز داریم.

 

۱۰۱۰/ت۳۰/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar