رئیس پلیس فتا استان زنجان در خصوص کلاهبرداری از طریق ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان یا خرید اینترنتی کتب مدرسی هشدار داد.
کد خبر: ۹۲۵۱۸۹۵
|
۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴
به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ محمدعلی آدینه‌لو اظهار کرد: با عنایت به اینترنتی شدن ثبت‌نام و پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس و خرید کتب درسی، برخی از افراد سودجو با سوءاستفاده از این موقعیت با ترفند‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کنند.

وی تأکید کرد: با عنایت به افزایش تبلیغات اغواکننده تحت عناوین «ثبت نام مدارس دولتی و غیرانتفاعی» در فضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی، والدین برای ثبت‌نام اینترنتی فرزندان خود از طریق وب سایت رسمی آموزش و پرورش اقدام و از هرگونه ثبت‌نام در سایت‌های اینترنتی متفرقه و غیرمجاز خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: والدین در هنگام ثبت‌نام اینترنتی فرزندان خود حتماً آدرس وب سایت ارائه شده از سوی آموزش و پرورش را به صورت دستی وارد و به گزینه‌های نمایش داده شده در موتور جستجوی خود اعتماد نکنند و به اطلاعیه‌های صادر شده از سوی اداره آموزش و پرورش توجه و هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته فضای مجازی را رصد می‌کند، تصریح کرد: پیشگیری از این‌گونه موارد، دقت بالای شهروندان در استفاده از این فضا را می‌طلبد.

آدینه‌لو گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
ارسال نظرات
پر بیننده ها