سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۶۵۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹- ۱۳: ۰۷
مدیر اجرایی هیئت رزمندگان اسلام چهارمحال و بختیاری خبر داد:
هیئت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری با جمع آوری و توزیع 983میلیون تومان کمک مردمی به یاری کادر درمان و آسیب دیدگان از کرونا شتافت.

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ حمیدرضا توسلی در گفتگو با خبرنگار بسیج، بخشی از  اقدامات هیئات رزمندگان اسلام در استان چهارمحال وبختیاری در راستای اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه را تشریح کرد.

مدیر اجرایی هیئت رزمندگان اسلام چهارمحال و بختیاری گفت: اعضای هیئات رزمندگان اسلام استان از بدو شیوع ویروس منحوس کرونا وارد میدان شدند و در عرصه های مختلف به یاری کادر درمان و خانواده های آسیب دیده از ویروس پرداختند.

توسلی افزود: توزیع هفت مرحله بسته غذایی و بهداشتی در قالب دوهزار بسته، تهیه و تقدیم۷۰۰ دست لباس مردانه، زنانه و کودکانه، ذبح  29 رأس گوسفند ، سه رأس گاو  ، قربانی  و توزیع 1425بسته گوشت گرم بین خانواده های ایتام ، آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمندان، ضدعفونی معابر عمومی از  نیمه دوم اسفند ماه 98 با حضور اکیپ های جوانان عاشورایی به صورت شبانه گوشه ای اقدامات هیئت رزمندگان در مرکز استان است.

وی افزود: فعالیت در فضای  مجازی و پیام رسان های مختلف طی  ماه های رجب و شعبان برای برگزاری هر هفته 3 جلسه دعای کمیل، زیارت آل یاسین ، زیارت عاشورا و مناجات شعبانیه و در مجموع 24 جلسه  هر جلسه حدود یکساعت، برگزاری مراسم شرح ، تفسیر و قرائت دعای ابو حمزه ثمالی در لیالی ماه مبارک رمضان بمدت یکماه و هر شب از ساعت22:30الی23:30 و پخش زنده از فضای مجازی، برگزاری مراسم لیالی با عظمت قدر در مصلای امام خمینی (ره) و مسجد جامع شهرکرد در شب های قدر ماه مبارک رمضان با رعایت مسایل بهداشتی و هماهنگی پخش زنده از صداوسیمای استان از دیگر برنامه های هیئت رزمندگان در شهرکرد بوده است.

توسلی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم پر فیض دعای عرفه و پخش زنده از صداوسیمای استان، برگزاری مراسم جشن عید امامت و ولایت نور افشانی ، ذبح گوسفند، ایستگاه صلواتی و توزیع 2هزار نان جو و کاروان شادی حرکت خودرویی در سطح شهر شهرکرد از دیگر اقدامات این هیئت به شمار می رود.

وی، خاطرنشان کرد: تأمین هزینه های خرید 2هزاربسته غذایی و بهداشتی به ارزش 300 میلون تومان، و تأمین هزینه های ذبح گوسفند و تقدیم 1425بسته گوشت گرم به مبلغ 95 میلیون تومان، با همت هیئت رزمندگان اسلام در مرکز استان چهارمحال و بختیاری صورت گرفته است.

مدیر اجرایی هیئت رزمندگان اسلام استان به فعالیت های معاونت  پیروان عترت این هیئت نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد کارگاه خیاطی با 6 دستگاه چرخ صنعتی و 2 دستگاه برش و فعالیت بمدت 75 روز، و برش ودوخت 50 هزار عدد ماسک ،           دوخت 120دست لباس گان ویژه کادر درمانی ،         دوخت 110 دست کاور کادر درمانی ، برش 110دست کاور جهادگران سلامت و تهیه و توزیع 180بسته معیشتی  به ارزش هر بسته 200هزار تومان  از فعالیت های معاونت پیروان عترت هیئت رزمندگان اسلام استان می باشد.

وی، افزود: جمع مبالغ برای تهیه بسته های غذایی 36میلیون تومان،  هماهنگی حضور 17 نفر طی مدت 75 روز به صورت شیفتی صبح و عصر ها، جمع آوری هزینه های تهیه ، دوخت ماسک ، لباس ، برش ... و هزینه های جانبی پذیرایی و ...، به ارزش 8 میلیو ن تومان، از دیگر اقدامات معاونت پیروان عترت در مرکز استان بوده است.

توسلی از فعالیت معاونت پیروان عترت هیئت رزمندگان اسلام در شهرستان کوهرنگ نیز خبر داد و افزود: ضدعفونی مساجد حضرت موسی بن جعفر علیه السلام و مسجدجامع چلگرد،    تهیه و توزیع261 بسته غذایی و بهداشتی ، تهیه و دوخت 600 عدد ماسک با هزینه بالغ بر 11 میلیون تومان از اقدامات معاونت پیروان عترت هیئت رزمندگان اسلام در شهرستان کوهرنگ به شمار می رود.

وی فعالیت های هیات رزمندگان اسلام  در شهرستان بروجن را نیز تشریح کرد و گفت: تهیه و دوخت روزانه ۸۰۰ عدد بالغ بر تولید ۳۰۰۰ ماسک و توزیع بین نیازمندان و خانواده های هدف، تهیه و تولید یکهزار دست لباس گان و توزیع بین کارکنان بیمارستان ، ضدعفونی اماکن عمومی در ۵ مرحله شامل ضد عفونی ادارات، پمپ بنزین ها و مراکز خرید و پارک ها و درب منازل، توزیع 220بسته غذایی در قالب کمک مومنانه، توزیع ۳ مرحله اقلام ضروری و نقدی و بهداشتی در ماه مبارک رمضان به خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمندان، مشارکت در گلریزان زورخانه پوریای ولی شهر بروجن و جمع آوری کمک جهت خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا که هزینه کل بسته های غذایی، تولید ماسک و لباس و ذبح گوسفند و توزیع گوشت گرم در این شهرستان بالغ بر 82 میلیون تومان برآورد شده است.

توسلی در ادامه فعالیت های هیات رزمندگان اسلام در شهرستان بن را یادآوری کرد و گفت: ایجاد کارگاه و تولید۴۰ هزار عدد ماسک ، توزیع 500 بسته حمایتی در مرحله اول و یکهزار و 100 بسته در مراحل دوم و سوم ، ۳ راس قربانی گوسفند، جمعا با هزینه بالغ بر 320 میلیون تومان را از فعالیت هیات رزمندگان اسلام در شهرستان بن عنوان کرد.

این مقام مسئول به جهاد اعضای هیات رزمندگان اشکفتک نیز اشاره کرد و گفت: ضدعفونی معابر عمومی از  نیمه اسفندماه 98 با حضور 4 اکیپ از جوانان عاشورایی بمدت 2ماه متوالی هرشب،         محلول پاشی ۶۰ هزار لیتر و  ضدعفونی با ۵ دستگاه نیسان و مزدا و ۳ دستگاه تراکتور و تانکر و وسایل سم پاشی، توزیع محلول آب ژاول بین عموم مردم جهت استفاده در منازل به مقدار ۲۲۰۰ لیتر، برگزاری مجالس دعا، سخنرانی ، مداحی با استفاده از فضای مجازی، توزیع ماسک استریلیزه شده به تعداد 500 عدد بین افراد نیازمند و توزیع 50 بسته خوراکی و بهداشتی با هزینه بالغ بر هر بسته 400 هزار تومان در مرحله اول و توزیع ۱۲۰ بسته ارزاق ، اقلام بهداشتی و فرهنگی در مرحله دوم به قیمت هر بسته۳۰۰ تومان هزار تومان در شب عید فطر، همچنین توزیع مرحله سوم با 50 بسته  و تقدیم به نیازمندان وآسیب دیدگان از بیماری کووید19، که هم اکنون نیز تعداد ۱۴ بسته دیگر آماده توزیع می باشد که هزینه هر بسته نزدیک به ۳۵۰ هزار تومان میباشد.

وی، خاطرنشان کرد: تهیه 15 بسته.بسته غذایی و بهداشتی و تحویل مسئول مدرسه سمیه اشکفتک برای تقدیم به خانواده دانش آموزان  نیازمند، واریز پول به حساب خانواده های بیکار شده و مستاجر در دو مرحله به میزان ۱۲میلیون تومان، تعمیر و بازسازی سیستم برق یک خانواده بی بضاعت با ۴  نفر کارگر در دو روز کاری با هزینه ۱میلیون و پانصد تومان، شناسایی و کمک به ۳ خانواده دارای افراد مریض به میزان ۳میلیون تومان که جمعا کمک های هیئت رزمندگان اسلام در اشکفتک بالغ بر 84 میلیون تومان شده است.

وی گفت: هیات رزمندگان شهرکیان نیز با تهیه و توزیع بسته های معیشتی – غذایی  بهداشتی در 4 مرحله، توزیع 233 کیسه برنج 10 کیلویی به ارزش 22میلیون تومان، تهیه و توزیع بسته های غذایی : 65 بسته هربسته 300هزار تومان جمع کل : 19میلیون و 500 هزار تومان، توزیع 60 بسته بهداشتی به ارزش یک میلیون و 200 هزار تومان، تقدیم کارت های هدیه از 100 تا 200هزار تومان به نیازمندان جمعا 10میلیون تومان، که کل کمک های این هیئت نیز بالغ بر  52میلیون تومان شد.

مدیر اجرایی هیئت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس آمار جمع آوری شده، تاکنون هیئت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری با جمع آوری و توزیع 983میلیون تومان کمک مردمی به یاری کادر درمان و آسیب دیدگان از کرونا شتافته است و آمار سایر شهرستان ها نیز بعد از جمعبندی به استحضار مردم شریف استان خواهد رسید.

وی با اشاره به ادامه رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در دهه محرم، تصریح کرد: همچنان جمع آوری کمک های مؤمنانه ادامه دارد و خیران عزیز و هم استانی های گرانقدر می توانند همزمان با دهه محرم و ایام سوگواری حسینی، با نذورات خود به یاری محرومان و نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس منحوس کرونا بشتابند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: