سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۵۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹- ۳۶: ۰۸
عضو انجمن اقتصاددانان ایران:
علوی راد گفت: اگر موضوع بیکاری نادیده انگاشته شده و به حال خود رها گردد، می تواند معضلات دیگر اقتصاد استان مثل توزیع نابرابر درآمد را تشدید کند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد، عباس علوی راد در نشست مجازی کانون تفکر اقتصاد یزد گفت: تورم و به ویژه تورم در گروه خوراکی‌ها و هزینه‌های مربوط به آنها، عامل تغییر توزیع درآمد در استان است که روند آن نسبت به قبل متفاوت شده است.

عضو هئیت علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد یزد گفت: نسبت اشتغال بخش خصوصی به کل اشتغال در استان حدود ۸۵ درصد است که شاغلان با حداقل‌هایی که وزارت کار و رفاه اجتماعی مشخص کرده کار می‌کنند، اما این حداقل‌ها با تورم رشد نکرده است.

وی اظهار داشت: این مساله فقط مربوطه به یزد نیست بلکه درکل کشور با آن مواجه ایم. اما نسبت این گونه اشتغال در یزد نسبت به بقیه کشور بالاتر است.

علوی راد گفت: فشار تورم در دو سال گذشته در یزد متفاوت‌تر نسبت به کشور است همچنین توزیع درآمد در استان وضعیت بسیار بدی داشته و در دو سال اخیر، فشار‌هایی فراتر از معدل کشور بر مردم استان یزد وارد شده است.

عضو انجمن اقتصاددانان ایران تاکید کرد: متاسفانه منافع حاصل از تجارت و جهش ارزی را که روی صادرات ایجاد شده است به یک طبقه و افراد خاصی رسیده، ولی دریافتی کارگران و کسانی که در آن مجموعه مشغول به کار هستند، ثابت مانده و حتی همین مبلغ ثابت هم با، اما و اگر‌های زیادی مواجه است.

دکتر علوی راد بیان داشت: اگر موضوع بیکاری نادیده انگاشته شده و به حال خود رها گردد، می‌تواند معضلات دیگر اقتصاد استان مثل توزیع نابرابر درآمد را تشدید کند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar