سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۵۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹- ۱۰: ۱۰
مرحوم علامه محمدحسین حسینی طهرانی(ره) در پی اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت در دههٔ هفتاد، کتاب "کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین" را تالیف کرد و به زوایای پنهان اجرای سیاست "کاهش جمعیت" در کشورمان پرداخت.
به گزارش خبرگزاری بسیج، مرحوم علامه محمد‌حسین حسینی طهرانی (ره) در پی اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت در دههٔ هفتاد، در مقطعی درس خود را تعطیل و به نگارش و تدوین کتاب "کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین" پرداخت؛  او در این کتاب بحث کاهش جمعیت را نقشهٔ استعمار برای مسلمانان دانست.

وی در این کتاب در تبیین برنامه سازمان‌های بین‌المللی برای کاهش جمعیت کشور‌های جهان سوم و نفوذ و تاثیر فرهنگ غربی در راستای کاهش "فرزندآوری" می‌نویسد:

"در طرح‌های آمریکا برای کنترل جمعیت عنوان شده است که مدیریت سیاسی کشور‌های جهان سوم از جمله کشور‌های اسلامی،  باید لزوم تقویت سیاست‌های کاهش جمعیت در کشور‌های خود را بپذیرند؛  آمریکا تلاش می‌کند سیاست‌های خود برای کاهش جمعیت در کشور‌های مذکور را از دو راه به اجرا درآورد، یکی وادار کردن مدیریت سیاسی این کشور‌ها به پذیرش سیاست کنترل جمعیت و دیگری فعال کردن سازمان‌های بین‌المللی در این کشورهاست.

سازمان‌های بین‌المللی سیاست‌های مورد نظر خود در زمینه کنترل جمعیت در کشور‌های جهان سوم را به کمک مطبوعات و رادیو و تلویزیون ترویج می‌کنند و از طریق همین رسانه‌ها ارزش‌های اعتقادی مردم را مورد تهاجم قرار می‌دهند؛ مجری سیاست‌های جهانی کنترل جمعیت، تحت پوشش به اصطلاح بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ مردم از عالمان دینی در کشور‌های اسلامی به منظور توجیه دینی این سیاست‌های استعماری بهره می‌جویند و تلاش می‌کنند به کمک آن‌ها وانمود کنند که استفاده از راه‌های جلوگیری از بارداری با تعالیم اسلام منافاتی ندارد!

در طرح‌های آمریکایی برای کاهش جمعیت در جهان سوم اقداماتی جهت وارد شدن فشار اقتصادی بر خانواده‌ها پیش‌بینی شده است که همزمان با آن‌ها اعلام می‌شود که این مشکلات ناشی از افزایش فرزندان است!

این تفکر که میان باروری زن و تحصیل، مطالعه،  استیفای حقوق اجتماعی همچنین سلامت جسمی و بهداشت او تباینی وجود دارد، از دستاویز‌های طرفداران کنترل جمعیت است، بدون آنکه استدلال منطقی برای اثبات مدعا داشته باشند.

آنچه باید مورد تاکید قرار گیرد، این است که متأسفانه در کشور‌های جهان سوم اکثر تحصیلکرده‌های این کشور‌ها به آنچه سازمان‌های غربی توصیه می‌کنند، آنچنان معتقدند که حتی حاضر نیستند که قابلیت‌هایی را که قابل لمس هستند، ادارک نمایند؛ این تاسف آنگاه شدیدتر می‌شود که گاهی تلاش می‌شود،  پیش‌فرض‌های موجود در همین افراد به اسلام نیز نسبت داده شود.

واقعیت این است که اگر دولت‌ها به وظایف خود در قبال حقوق زنان باردار عمل کنند و اموری از قبیل: کمک هزینه، بیمه، درمان، بهداشت، تغذیه، امکانات تحصیلی و شغلی را با برنامه‌ریزی صحیح و دقیق رعایت نمایند، تنافی و تضادی که اکنون تلاش می‌شود میان بارداری زنان و استیفای حقوق آنان ترسیم شود، هرگز زمینه بروز نخواهد داشت. "

 

منبع:تسنیم/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar