سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۹۷۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹- ۵۸: ۱۸
امام جمعه فامنین:
امام جمعه فامنین اساس کار بسیج را تبعیت از ولایت عنوان کرد و گفت: این تفکر دشمن دارد، چرا که در مسیر خداوند شیطان و دشمن وجود دارد و هر لحظه در حال دشمنی با خدا هستند.

اساس کار بسیج تبعیت از ولایت استبه گزارش خبرگزاری بسیج از فامنین، حجت الاسلام رضا مصباح با گرامیداشت هفته بسیج، با بیان اینکه تفکر و فرهنگ بسیج موضوع تازه‌ای نیست، اظهار داشت: در صدر اسلام نیز پیامبر گرامی اسلام، تبلیغ خود را با نگاه و تفکر بسیجی آغاز کرد.

وی اولین بسیجی تاریخ را امیرالمومنین(ع) دانست و گفت: اگر می‌خواهیم بسیجی را معنا کنیم، باید ویژگی یک بسیجی طراز را پیدا کنیم بنابراین بسیجی طراز است که نگاهش به ولایت است و گوش به فرمان ولی خود باشد.

امام جمعه فامنین با تاکید بر اینکه بسیجی طراز، بنده خالص خدا و عبد صالح است، عنوان کرد: آنچه از اسلام و تشیع انتظار می‌رود، این است که گسترش اسلام همراه با گسترش نوع نگاه با اخلاق مداری، عدالت محوری و ساده زیستی باشد؛ همان نگاهی که پیامبر(ص) با آن توانست افرادی همچون علی(ع) و امثال مالک‌ها را  تربیت کند.

وی افزود: امام خمینی(ره) نیز با این تفکر و ایده آمدند و همین منش و سبک را که پیامبر برای خودشان قرار داده بودند، پس از انقلاب در جامعه پیاده کردند.

مصباح با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه بسیج، عنوان کرد: پس از انقلاب تمامی ابر قدرت‌های دنیا همچون جنگ بدر در مقابل جمهوری اسلامی صف کشیدند تا به مقابله با این تفکر بپردازند، اما هیچگاه نتوانستند تفکر بسیجی را شکست دهند.

وی تصریح کرد: اگر امروز انقلاب اسلامی، ۴۰ سال است که با عزت و اقتدار از تمامیت عرضی حراست کرده و محکم ایستاده است به دلیل تبعیت از ولایت فقیه است.

امام جمعه فامنین با بیان اینکه با همین تفکر، توانستیم برخی از کشورهای منطقه را نجات دهیم، ابراز داشت: اگر به دنبال آن هستیم که تمدن ساز باشیم و با این تمدن دنیا را مدیریت کنیم و اسلام ناب را پیاده کنیم، نیازمند ترویج تفکر بسیجی در جامعه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه بسیج با دست خالی و تنها با ایمان و توکل به خدا توانسته استکبار را کنار بزند، گفت: برخی از غرب زده‌ها و عوام زده‌ها با دیدن هیمنه غرب از خود بی‌خود شدند در حالی که تفکر بسیجی با ریاست طلبی، ثروت اندوزی و اشرافی گری مخالف است.

مصباح اساس کار بسیج را تبعیت از ولایت عنوان کرد و اظهار داشت: معلوم است که این تفکر دشمن دارد، چرا که در مسیر خداوند شیطان و دشمن وجود دارد و هر لحظه در حال دشمنی با خدا هستند.

وی با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) که فرمودند اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود، بدانید کارتان صحیح است، مطرح کرد: باید بدانیم هر فکری که با بسیج و روحیه بسیج مخالف است، گویای یک فکر شیطانی است، چرا که مسیر درست هزاران مانع در مقابل خود دارد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar