سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۱۳۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹- ۲۶: ۰۰
4 سال پیش بود ، آن موقع مدیر روابط عمومی منطقه ۱۲ بودم و به جرات می توان گفت ، اولین تجربه جدی روابط عمومی بحران ، یک خاطره متمایز تلخ !

 ترم اول دوره دکترا بودم و آزمون پایان ترم ، صبح از بی سیم منطقه زنگ زدند که پلاسکو دچار حریق شده ، پرسیدم اوضاع آن تا چه حدی ست و بی سیم اعلام کرد ، انشالله ختم به خیر می شود و آتش نشانی در محل مستقر ست ، بر حسب تجربه فوری به همکاران روابط عمومی زنگ زدم که خودشان را به آنجا برسانند و بچه ها با تجهیزات مستندسازی به سرعت به محل رسیدند .

  آزمون شروع شد !

  هم آزمون درسی ام و هم از آزمون سرشار از کابوس کاری ام ! از ناظر و استاد آزمون خواهش کردم به دلیل شرایط اجازه دهد موبایل کنارم باشد و قبول کرد ، استرس داشتم و بچه ها مرتب وضعیت را بحرانی تر گزارش می دادند و بی سیم هم اعلام وضعیت ؛ به سرعت برگه را نوشتم ، از همکلاسی های خوب آن دوران سردار آبنوش عزیز بودند که آن زمان هماهنگ کننده قرارگاه خاتم نیز بود و حسین عطایی که رییس سازمان سیما و منظر شهرداری کرج ، به کمک من آمدند و حسین عطایی به راننده اش گفت فوری من و برسونه به چهار راه استانبول و سردار هم دستور دادند که بچه های سپاه در خاتم آماده باش باشند . شک ندارم اولین دستور را سردار آبنوش دادند .

  به پلاسکو رسیدم و هنوز ایستاده بود ! و دقایقی بعد در حالیکه همکاران شهرداری ، پلیس و آتش نشانی در محل بودند و جمعیت تماشاگر همیشگی هم در صحنه ، پلاسکو در درون خودش ریخت و چهارراه استانبول مملو از خاک و دود و آتش ، بچه های روابط عمومی هم زخمی شدند ، زخم های ظاهر و زخم هایی که هنوز در روان تک تک بچه ها مانده است !

  و آغاز یک دوره ی تقریبا ۳ هفته ای و شبانه روزی یک تیم روابط عمومی بحران شروع شد . اقداماتی که تا آن روز اساسا تجربه نشده بود ؛ تشکیل فوری ستاد بحران در حوزه اطلاع رسانی با مسئولیت رییس وقت روابط عمومی شهرداری تهران و پشتیبانی و همراهی تیم منطقه ۱۲ ، صدور کارت های تردد ، تولید محتوا ، توزیع و دروازه بانی اخبار حادثه ، نحوه مستندسازی حادثه در همه جوانب و جزییات عملیات ، ارتباط با رسانه های حاضر و پشتیبانی خبری ، استقرار اتوبوس ویژه جهت پذیرایی از خبرنگاران و اصحاب رسانه ، رصد و پایش مداوم اخبار و شایعات و پاسخگویی به موقع ، ایجاد تیم تحلیل محتوا و پاسخگویی مجازی ، نظارت بر روند فعالیت های رسانه ها و حضور مسئولین غیر مرتبط در محل و مستندسازی امورات ، برپایی نشست های خبری ، همکاری مستمر با نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های امنیتی ، هماهنگی انجام مصاحبه های مرتبط با مسئولین شهرداری ، ارایه خدمات به خانواده های آسیب دیده و شهدای گرانقدر ، ساماندهی کمک ها و نذورات مردمی برای همکاران آتش نشانی ، پلیس و سپاه و هلال احمر و دیگر بخش ها و ده ها فعالیت دیگر ، بخشی از اقدامات آن دوره ی تلخ توسط تیم خوب روابط عمومی منطقه ۱۲ بود که طی این ۴ سال حتی مورد تقدیر ساده هم قرار نگرفت .

  حضور شبانه روزی روابط عمومی کنشگر ، پویا ، خلاق و مسئولیت پذیر در این حادثه تلخ بسیار مهم بود که جا دارد در آستانه چهارمین سالروز وقوع حادثه پلاسکو و شهادت همکاران آتش نشانم از آن نیز یاد شود . یادنمای پلاسکو ، ساختمانی که روح عشق ، ایثار ، شجاعت و مسئولیت پذیری را در خود نگهداشته است .

 

محمدباقر فرهند

سرپرست روابط عمومی منطقه ۲۰

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar