سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۱۴۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹- ۲۴: ۰۶
وزیر ارشاد خبر داد
صالحی وزیر ارشاد یزد را نخستین پایتخت صحیفه سجادیه در ایران اعلام کرد و گفت: صحیفه سجادیه دارای مضمون وحیانی اما زبان انسانی است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین آغاز رسمی طرح ملی «یزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران» با بیان اینکه صحیفه سجادیه تنها یک اثر و کتاب به مانند دیگر کتاب‌ها نیست، گفت: آثار زیادی در طول زندگی بشری در اختیار بشریت قرار گرفته و تولید شده، اما ویژگی صحیفه سجادیه در این است که به انسان با همه ساحات وجودیش توجه دارد.

صالحی اضافه کرد: رابطه انسان با خود، رابطه انسان با انسان‌های دیگر، رابطه انسان با جهان و طبیعت و رابطه انسان با خدا چهار ساحت وجودی انسان است. اینکه اثری به همه این ساحات وجودی انسان توجه داشته باشد این ویژگی مهم و اول آن است که صحیفه سجادیه در همه ابعاد وجودی انسان حرف برای گفتن و پیام برای شنیدن دارد.

وی با بیان اینکه صحیفه سجادیه یک مضمون وحیانی با زبان انسانی است، افزود: آثاری داریم که دارای مضامین بشری هستند و با متغیر ویژگی‌های بشر بیان می‌شوند، اما صحیفه سجادیه یک مضمون وحیانی دارد و مفاهیم آن قدسی هستند و تفاوت آن با کتاب‌های دیگر نازله بر انبیاء این است که زبان بشری و انسانی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان داشت: صحیفه سجادیه که در قالب یک زبان دعای انسانی با مضامین وحیانی به سه حوزه و سوال پاسخ می‌دهد و بسیار دارای اهمیت و اولین آن در حوزه «معرفتی و ندانستن ها» است.

صالحی اذعان داشت: صحیفه سجادیه در دومین حوزه به «چه بخواهیم» پاسخ می‌دهد که انسان چه بخواهد و دارای اهمیت بسیار زیادی است.

وی سومین حوزه پاسخگویی صحیفه سجادیه را «چگونه بخواهیم» دانست و گفت: چگونه خواستن‌ها دامنه بسیار عمیقی دارد و اینکه در کجا می‌توانیم قرار بگیریم که نقطه متضاد آن می‌تواند خطرناک باشد، لذا باید چیزی را بخواهیم که در نقطه تعارض آن قرار نگیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: صحیفه سجادیه کتابی است که در اختیار شیفتگان اهل بیت (ع) در طول تاریخ قرار گرفته و کار‌های مختلفی در این خصوص انجام شده است.

صالحی با بیان اینکه قبل و بعد از انقلاب اسلامی کار‌های مختلفی در سطوح گوناگون انجام شده که جای بسی تشکر دارد، اذعان کرد: استان یزد که ترکیبی از معنویت و معرفت است به عنوان اولین استان به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه انتخاب شده که امیدواریم با اهتمامی که در مقامات استان وجود دارد این تجربه نخست را بتوان به عنوان تجربه‌ای برای اشاعه بیشتر با صحیفه سجادیه دانست.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: