سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۱۶۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹- ۵۸: ۱۴
مسئول بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی در گفت و گو با «بسیج»:
مسئول بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی گفت: بسیج علاوه بر بعد نظامی و امنیتی در همه عرصه‌های فرهنگی، علمی و فناوری حرف اول را می‌زند لذا توجه به این امر باعث پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی خواهد شد.

سرهنگ محسن امانتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی اظهار داشت: بسیج دانش‌آموزی را در یک نگاه به عنوان چشمه جوشان بسیج و دروازه ورود به بسیج و اولین قشری که افتخار عضویت را در بسیج دارد از آن نام می‌بریم.

وی با اشاره به اولویت‌ها در بسیج دانش‌آموزی افزود: بسیج دانش‌آموزی اولویتش کمک به مجموعه آموزش‌وپرورش در تحقق سند تحول آموزش‌وپرورش همچنین در بحث بیانیه گام دوم انقلاب با شعار « دانش آموز انقلابی مدرسه انقلابی » در تربیت دانش‌آموز تراز انقلاب اسلامی است.

مسئول بسیج دانش آموزی استان با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند " بسیج دانش آموزی نیاز امروز مراکز آموزشی است" و " بسیج دانش آموزی باید کانون رشد ، تفکر و توسعه تفکر بسیجی باشد" خاطرنشان کرد: بسیج دانش آموزی در ارائه خدمات به اقشار بی‌بضاعت و دانش‌آموزان در دوران شیوع ویروس بیماری کرونا پیشتاز در ویژگی‌های بسیج در موضوع عمل به هنگام بوده است و گروه‌های جهادی بسیج دانش‌آموزی از ابتدای مقوله کرونا موضوع گندزدایی مدارس را آغاز کردند.

 وی بیان داشت: در سال جاری تهیه ماسک و در سه مرحله رزمایش کمک مؤمنانه بسیج دانش آموزی ماموریت به خوبی انجام داد در این مقوله بیش از 4هزار بسته لوازم التحریر آماده شد.

 امانتی با بیان اینکه اعطای 393میلیون تومان وام‌ قرض‌الحسنه برای کمک به دانش‌آموزان برای دریافت تبلت و تلفن همراه توسط 20حوزه بسیج دانش‌آموزی سراسر استان  انجام‌شده است گفت: با همکاری خیرین، آموزش و پرورش، بنیاد برکت، بنیاد علوی و اولیای دانش آموزان این اقدامات انجام شده است.

مسئول بسیج دانش آموزی استان خاطرنشان کرد: در هفته بسیج 440بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است. موضوع نذر هوشمند با تامین گوشی و تبلت برای دانش آموزان درخواست ما این است که هر دانش‌آموز و اولیای دانش آموزان مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه به لحاظ عملکرد، بسیج با سه ویژگی پیشتاز بوده است اظهار داشت: در همه عرصه‌های مورد نیاز اسلام ، انقلاب و کشور در بعد اندیشه و تفکر که ریشه در آموزه‌های دینی دارد و آنچه که احساس مسئولیت برای مجموعه بسیج ایفا کرده برای خود بسیجی ، خانواده ، جامعه و اجتماع بشری است بی‌تفاوت نبودن نسبت به حوادث پیرامون است.

امانتی خاطرنشان کرد: در بعد اخلاص بسیجی و روحیه‌ای که عیار بسیجی را بالا می‌برد و عمل به هنگام که در شرایطی که کشور و انقلاب نیاز دارد حضور در صحنه‌های انقلاب از شاخصه های بسیج است که همه این ویژگی‌ها یک خط سیر را به ما نشان میدهد.

 

 کشور را فقط با روحیه جهادی و بسیجی می‌توان اداره کرد

 وی بیان داشت: هرجا گره یا بن‌بستی وجود دارد با تفکر بسیجی قابل حل است و کشور را فقط با روحیه جهادی و بسیجی می‌توان اداره کرد این رویکردی که امام راحل به آن  توجه کردند و این یک رویکرد جهانی است.

مسئول بسیج دانش آموزی استان گفت: فعالیت بسیج صرف مقوله نظامی و امنیتی نیست بلکه بسیج در همه عرصه‌های فرهنگی، علمی و فناوری حرف اول را می‌زند لذا توجه به این امر باعث پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی خواهد شد و ما را از این مسائلی که در آن‌ها گرفتار شدیم پیش خواهد برد.

 وی عنوان کرد: از رموز موفقیت بسیج ولایت‌مداری ، اخلاص و عمل به هنگامی بوده است که تاکنون در  بیش از 4دهه از عمر انقلاب اسلامی بروز و ظهور داشته است.

امانتی اظهار داشت: در شرایط شیوع ویروس کرونا با توجه به دستورالعمل های ستاد کرونا و فرمان رهبری، نیروهای مسلح هم مأموریت گرفتند و بسیجیان پیشتاز در مبارزه با کرونا بودند. آن هنگام که گروه‌های بسیجی گندزدایی می‌کردند خیلی افراد حرف‌هایی را می‌زدند و می‌گفتند این درصد مواد گندزدایی لازم نیست و ضرر دارد اما بسیجیان به این حواشی هیچ‌وقت توجه نکردند و وظیفه و رسالت خود را انجام دادند.

 

فعالیت 72 گروه جهادی بسیج دانش آموزی در مبارزه با ویروس کرونا

 وی با بیان اینکه در سطح مدارس  استان 72 گروه جهادی داریم و ماموریتی در جهت مبارزه با ویروس کرونا داشتند افزود: بسیج کار خودش را از همان ابتدا انجام داد و به جد پای‌بند رعایت  دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی بوده است همان طور که از بسیج انتظار هست یک حرکت عقلانی و متکی به دانش، فهم و بصیرت است که بسیج از خودش بروز داده و ان‌شاءالله تا ریشه‌کن کردن این بحران ادامه خواهد داشت.

 مسئول بسیج دانش آموزی استان گفت: بالغ بر هزار واحد آموزشی در استان داریم و 73 درصد آموزشگاه‌ها را درون واحد مقاومت بسیج دانش آموزی ایجاد کرده ایم و ان‌شاءالله برنامه داریم که همه مدارس در آن واحد مقاومت بسیج ایجاد شود. در مجموعه جامعه هدف بسیجیان 78 درصد دانش آموزان هم عضو بسیج دانش آموزی هستند.

امانتی خاطرنشان کرد: آنچه که از روح بیانیه گام دوم انقلاب دریافت می‌شود در وصف امید و نگاه خوش‌بینانه است که نگاه به گذشته و پیشرفت‌هایی که جمهوری اسلامی داشته و این پیشرفت‌های چهل‌ساله‌ای که همزمان  با افول غرب و پیشرفت‌هایی که برای جمهوری اسلامی پیش آمده است.

مسئول بسیج دانش آموزی استان افزود: هر چه که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و در کشور ما در علم و فناوری و مسائل اجتماعی پیش می‌رویم شاهد هستیم که ثمرات انقلاب اسلامی ، تمدن و سلاح پیشرفته اش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه به نگاه جامعه‌شناسان غربی، غرب وحشی را در این بحران کرونا بیشتر از گذشته  برای همه نمایان شده است ادامه داد: الان در دموکراسی آمریکایی می‌بینیم که رئیس جمهوری که از همین سیستم رئیس جمهور شده خودش انتخابات آمریکا را فاسدترین انتخابات قلمداد و مردم را به اعتراض فرا خواند و حاضر به برکناری و تحویل قدرت نشد و این افول سیستم غرب و دموکراسی غربی است .

امانتی پیشرفت انقلاب اسلامی در نتیجه روحیه اخلاص بسیجی است یادآور شد: در دانش هسته‌ای از صفر تا صد پیش رفتیم چون شهید احمدی روشن‌ها را داشتیم که با تفکر و روحیه بسیجی و دانش بومی به غنی‌سازی بیست درصد رسیدیم.

انتهای پیام/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar