سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۱۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹- ۵۴: ۲۱
رئیس سازمان بسیج مداحان کشور:
رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با بیان اینکه زبان و زمان دو عنصر مهم جامعه ستایشگری هستند که باید مد نظر قرار گیرند، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، شعر، ملودی و اجرای زیبا زیرمجموعه عنصر زبان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، جلسه هیات اندیشه ورز این سازمان شامگاه پنج شنبه با حضور رییس سازمان بسیج مداحان کشور، رییس هیات اندیشه ورز بسیج مداحان کشور ،رئیس سازمان بسیج مداحان البرز، اعضای هیات اندیشه ورز و جمعی از مداحان شاخص این استان با محوریت نقش مداحان در بیانیه گام دوم انقلاب در سالن جلسات باشگاه میلاد کرج برگزار شد.

 زبان و مکان دو عنصر مهم در جامعه ستایشگری هستند

یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در این جلسه گفت: دو موضوع زبان و زمان در انتخاب پیغبران مد نظر قرار می گرفته و هر پیغمبر بر زمان بعثت خود اشرافیت کامل داشته است. در زمان پیامبری حضرت محمد (ص) نیز فساحت و بلاغت کلام و زبان عرب از جایگاه خاصی در میان اعراب برخوردار بود.

وی با تأکید بر اینکه در جامعه ستایشگری نیز به این دو عنصر نیازمندیم و باید مد نظر قرار گیرند، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، شعر، ملودی و اجرای زیبا زیرمجموعه عنصر زبان قرار دارد؛ امروز زبان هنر، عالی ترین زبان برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر است که حرفه مداحی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور مطرح کرد: امروز وقتی مقاتلی که در چند سال گذشته به رشته تحریر درآمده و در اختیار جامعه ستایشگری قرار گرفته در محیط های مختلف اجرا می شود، عده ای از جوانان جویای منبع و سند آن ها می شوند؛ این امر نشان دهنده دشوار شدن پذیرش مطالب از سوی افراد و نیاز به توجه بیشتر به عنصر زبان است.

ارجونی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های بالای استان البرز در حوزه ستایشگری اذغان کرد: بسیج مداحان کشور بر تعداد هیأت ها، مداحان و مجموعه های ستایشگری هر استان اشراف کامل دارد و فرصت ها و آسیب های این مجموعه ها به تفکیک هر استان احصا شده است که برخی از این موارد در تمام کشور یکسان و برخی دیگر بر اساس شرایط هر استان متفاوت است.

وی با بیان اینکه البرز یکی از استان هایی است که مداحان آن به سراسر کشور صادر می شوند و با حضور در سایر استان ها به فعالیت می پردازند، اظهار کرد: علاوه بر البرز، مداحان استان های قم و مشهد نیز در سایر استان ها به ذاکری و مداحی می پردازند. برای موفقیت در حوزه ستایشگری انتخاب یک محور در هر استان ضرورت دارد تا فعالان این عرصه بتوانند حول آن محور حرکت کنند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور ادامه داد: هر استان نیازمند حضور یک فرد بزرگ در حوزه ستایشگری است تا بتواند با استفاده از تجربیات وی رشد کند لذا باید برنامه ریزی های لازم در این راستا صورت گیرد. همه باید در سایه وفاق، همدلی و اتحاد وارد میدان شویم و در راستای پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی گام برداریم.

ارجونی با اشاره به اینکه آغوش بسیج به روی تمام گروه ها باز است، عنوان کرد: هر زمان مجموعه ای برای انجام فعالیت های مربوط به نظام و انقلاب و جامعه ستایشگری نیازمند کمک باشد، بسیج وارد عمل می شود حتی اگر آن مجموعه و تشکیلات بسیجی نباشد. جامعه ستایشگری مجموعه باظرفیتی است که باید از آن به خوبی بهره برداری شود. وی آموزش را سرمایه ای عظیم در حوزه ستایشگری برشمرد و با تأکید بر ضرورت پیگیری این امر مهم از راه اندازی دانشگاه بسیج در سال آینده خبر داد و گفت: تلاش ما بر آن است تا دانشکده مداحی نیز در دل این دانشگاه راه اندازی شود. لیست دروس مقطع کاردانی و کارشناسی نیز تهیه شده که باید بروز رسانی شود. امید است بتوانیم در این راستا گام های موثری برداریم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: