سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۲۴۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹- ۳۰: ۱۳
هشدار معاون فنی گمرک خبر داد:
معاون فنی گمرک گفت: کالا‌های گروه ۲۷ در بنادر در حال فساد هستند و حتی ممکن است تا امروز بخشی از آن‌ها فاسد هم شده باشد و باید هرطور شده به نحوی در مورد این کالا‌ها تصمیم گیری شود.

به گزارش خبرگزای بسیج، آقای مهرداد جمال ارونقی افزود: گمرک یک سازمان مجری می‌باشد و تنها می‌تواند سیاست‌هایی را که به آن ابلاغ شده است انجام دهد.

وی گفت: یکی از این سیاست‌ها موضوع ثبت سفارش می‌باشد که به عنوان مجوز برای ورود یک کالا تلقی می‌شود و دیگری، موضوع تخصیص و تامین ارز برای واردات است که با توجه به حساسیت تخصیص و تامین ارز از سال ۹۷ واردکننده باید حتما شناسه یا کدرهگیری بانک را به گمرک ارائه دهد.

ارونقی افزود: فرآیند تجارت کشور باید یک فرآیند بازنگری شده باشد چرا که برای مثال در حال حاضر صاحبان کالا‌های گروه ۴ که کالا‌های ممنوعه هم می‌باشند می‌توانند کالای خود را به بنادر و گمرکات کشور برسانند و طبیعتاً برخی افراد سودجو کالای خود را در بنادر دپو می‌کنند و پس از آن تلاش می‌کنند تا به دولت فشار بیاورند و به بهانه اینکه کالای ما در حال فساد است به نحوی کالای خود را ترخیص نمایند.

ارونقی گفت: البته درمورد برخی از کالا‌های ضروری مثل کالا‌های اساسی که بدون ثبت سفارش وارد بنادر و گمرکات شده‌اند و حتی با تخصیص ارز ترجیحی سه تا چهار ماه در گمرک دپو می‌شوند و با وجود اعلام ما که بدون تخصیص ارز می‌توانند کالای خود را ترخیص کنند، بازرگانان این کار را انجام نمی‌دهند و وقتی کالا به مرز فساد می‌رسد بعضی از افراد به ما اعلام می‌کنند که ما کالا را ترخیص نمی‌کنیم مگر آنکه ارز آن تخصیص پیدا کند و اگر این اتفاق نیفتد موضوع را رسانه‌ای می‌کنیم که کالای اساسی در گمرک در حال خراب شدن است، اما ترخیص نمی‌شود.

وی تاکید کرد: دلیل این مشکلات این است که بار‌ها و بار‌ها تصمیم گرفته شده که هیچ شخصی بدون ثبت سفارش اجازه حمل کالا به بنادر کشور را نداشته باشد.

معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: بحث گمرک این است که وزارت صنعت، حقوقی را قبل از ممنوعیت برای صاحبان کالا ایجاد کرده است و پس از آن واردات این کالا‌ها را محدود کرده است، در حالیکه ما تنها ممنوعیت قانونی و شرعی و دولتی داریم و مطابق آن واردات کالا‌های گروه چهار کلا ممنوع است، از این رو وزارت صنعت نمی‌تواند راساً وارداتی را محدود کند و بگوید که از فردا گمرک اجازه واردات یک کالا را ندارد.

وی افزود: این کالا‌ها را وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه وارداتش را صادر کرده و در حال حاضر ماه‌هاست که این کالا‌ها در گمرکات کشور معطل هستند و خود وزارت صمت بار‌ها به ما نامه زده که این کالا‌ها به نحوی تعیین تکلیف شود، چرا که ثبت سفارش دارد و در حال حاضر صاحبان این کالا‌ها مدتهاست سرگردان هستند در حالیکه در حال حاضر بسیاری از کالاهایشان فاسد شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar