سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۴۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹- ۰۱: ۱۹
کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، سکوت دولت الکاظمی در قبال حمله اخیر آمریکا به این کشور را شرم آور اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس عراق از سکوت دولت مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور در قبال حمله اخیر آمریکا به نیرو‌های بسیج مردمی عراق در منطقه قائم در استان الانبار انتقاد کرد و آن را شرم آور خواند.
رکابی از اعضای این کمیسیون گفت: تجاوز آمریکا، نقض آشکار عرف‌های بین المللی و حاکمیت عراق است.
وی افزود: سکوت دولت در قبال این حمله، مشکوک است و پرسش‌های متعددی را مطرح می‌کند علاوه بر اینکه به تحرکات پارلمانی نیاز است تا از طرف‌های دولتی بازخواست شود تا علل این سکوت مشخص گردد.

حمله نظامی آمریکا به مرز عراق و سوریه موجی از اعتراضات را در این کشور به راه انداخته است ازجمله هیئت هماهنگی گروه‌های مقاومت در عراق.

درگروه در بیانیه‌ای مشترک تاکید کردند؛ ناامیدان، خائنان و ترسو‌ها برای قانونی جلوه دادن حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، بر خلاف قانون مصوب پارلمان و قانون اساسی به هر بهانه‌ای چنگ می‌زنند و هر مخالف و معارض و مقاوم در برابر اشغالگران را با سیلی از تهمت مواجه می‌کنند و خود را به فراموشی زده اند که این، خواست و موضع میلیون‌ها عراقی است.
این افراد کار‌هایی می‌کنند و سخنانی بر زبان می‌آورند که هیچ ارتباطی با قوانین بین المللی یا حتی کمترین ارتباط با احترام به حاکمیت دولت‌ها ندارد و هیچ کشوری حتی کوچکترین آن‌ها چنین چیزی را قبول نمی‌کند چه رسد به عراق با آن تاریخ و فرهنگ ریشه دار خود.
حمله به مقر‌های بسیج مردمی در مرز که با هدف مقابله با داعش ایجاد شده اند، آخرین جنایت اشغالگران نخواهد بود، اما حتما بیشترین هزینه را برای آن‌ها خواهد داشت و همه توافقاتی را که با برخی از جریانات سیاسی منعقد کرده اند بر باد خواهد داد.
فرصت برای دولت عراق بسیار تنگ شده است تا بتواند موضع شفاف خود را در قبال تجاوزات پی در پی به حاکمیت عراق از سوی اشغالگران مختلف بیان کند.
دولت باید تحقیقی شفاف و فنی در مورد شخصیت‌ها و طرف‌هایی که با اشغالگران همکاری و جنایات آن‌ها را تسهیل می‌کنند انجام دهد، اما استمرار وضعیت کنونی و نادیده گرفتن و پایمال کردن خون عراقی‌ها که به معنای ادامه خیانت و تسلیم شدن است عواقبی نامعلوم خواهد داشت. بی شک چنین جنایتی بی پاسخ نخواهد ماند، آن هم پاسخی بازدارنده.
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar