سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۳۲۵۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹- ۴۰: ۱۱
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگان عنوان کرد:
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به ذخیره سازی 40 هزار تن میوه شب عید گفت: توزیع کالاهای شب عید از 20 اسفند در شبکه های منتخب آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از اتاق اصناف تهران، محمدصادق مفتح، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی  در یک برنامه خبری با بیان اینکه هیچ کمبودی در بازار نیست، گفت: با اصلاح نظام توزیع و توزیع کالاهای شب عید در شبکه منتخب، اجناس با قیمت هدف و مصوب به دست مصرف کنندگان خواهد رسید. 

وی با بیان این که اهمیت نظام توزیع از حجم و کیفیت کالاها در عرضه و تقاضا کمتر نیست که بیشتر هم است افزود: موجودی کافی کالا شرط لازم تنظیم بازار هست، اما شرط کافی نیست و برای رسیدن به قیمت مصوب و قیمت هدف کالاها، نظام توزیع مناسب و منطقی که سرتاسر کشور را به خوبی پوشش دهد نیز ضروری است.

قائم مقام وزیر صمت گفت: زمانی قیمت هدف اتفاق میافتد و کالا با قیمت مصوب به دست مصرف کننده خواهد رسید که توزیع مناسب کالا در سطح کشور اتفاق بیفتد.
مفتح با اشاره به ذخیره سازی ۴۰ هزار تن میوه برای شب عید بیان کرد: از ۲۰ اسفند برای مقاطع شب عید و رمضان از طریق شبکه منتخب توزیع، فروشگاه های منتخب و اصناف امین کالاهای ضروری شب عید را به طور منظم توزیع خواهیم کرد و امیدواریم توزیع پیوسته و کافی کالا در این شبکه منتخب در دراز مدت تاثیرش را در بازار و کنترل قیمت ها بگذارد و خواهد گذاشت.
 مفتح با بیان این که باید زمینه ها و عوامل اصلی بروز تخلف و گرانفروشی از بین برود گفت: درصد کمی هستند که مرتکب گرانفروشی میشوند و دلیل آن یکی اجبار است که فرد از روی اجبار مرتکب تخلف می شود و دلیل دیگرش این که حس میکند نظارتی وجود ندارد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در خصوص فروش اجباری کالا و کالای سرباری هم گفت: اگر شرکت پخشی کالا یا کالاهایی را به اجبار بفروشد یا فروش کالایی را منوط به خرید کالای دیگری کند تا لغو پروانه اش خواهیم ایستاد و به عنوان مخل نظام اقتصادی قابل پیگرد است.
قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران هم  در ادامه در گفت: اگر عرضه و تقاضا هماهنگ باشد در بازار مشکلی پیش نخواهد آمد.
وی  با اشاره به تشدید بازرسی ها و نظارت اصناف و تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی های احتمالی افزود: به همه اصناف ابلاغ کرده ایم که حق ندارند کالایی را بدون فاکتور بخرند برای این که ضرایب سود هر صنف معین است و نمی توانند از آن تخلف کنند.
رئیس اتاق اصناف تهران همچنین با بیان این که امسال نمایشگاهی نداریم گفت: به جای برگزاری نمایشگاه ها، فروش فوق العاده را از طریق اصناف برگزار میکنیم که اگر رضایت اکثر مردم جلب شود دیگر بساط برگزاری نمایشگاه های عید را برای همیشه جمع می کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar