سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰- ۲۵: ۱۶
فرمانده سپاه ناحیه امام جواد الائمه (ع):
فرمانده سپاه ناحیه امام جواد الائمه(ع) گفت: همانند امام خمینی(ره) روحیه تحول خواهی و تحول آفرینی داشته باشید و  تحول خواهی و تحول آفرینی از ویژگی های بارز تمدن اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، سرگرد پاسدار احسان جعفری در نشست بصیرتی که در سپاه ناحیه امام جوادالائمه (ع) برگزارشد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد روحیه تحول آفرینی امام خمینی (ره) گفتند: امام از همان دهه 30 از عمرشان مردم را به قیام الله دعوت می کردند.

تحول خواهی و تحول آفرینی از ویژگی های بارز حکومت اسلامی است

وی افزود: امام تحول خواه و تحول آفرین بود یعنی نه فقط یک معلم و مدرس بود بلکه در عملیات ها فرمانده و هم نقش یک رهبر را داشت، تحول نه فقط گفتاری و دستوری بلکه از تحول آفرینی روحی در یک مجموعه از طلاب در قم تا تحول وسیع در عموم ملت ایران، تحول پیامبران هم این طور بود.

وی اذعان داشت: اول از انقلاب روحی افراد شروع می کرد، در قبل از انقلاب، مردم در نگاه خودشان و به جامعه شان یک نگاه حقارت پندارانه داشتند یعنی این که ملت بتواند بر اراده ی قدرت ها، بر اراده ی ابرقدرت ها فائق بیایند، مطلقاً به ذهن احدی خطور نمی کرد، نه فقط اراده ی قدرت های جهانی حتی اراده ی قدرت های داخلی ولی امام این نگاه را تغییر داد و تبدیل کرد به احساس عزت، اعتماد به نفس و قدرت، تحول دیگر امام تحول در مطالبات اساسی مردم بود که به مطالبه ی استقلال و آزادی تبدیل شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تحول دیگر امام تحول در نگاه مردم به دین بود که فقط مردم به دین به چشم نماز و روزه  و بعد مالی آن توجه می کردند ولی امام برای دین رسالت نظام سازی، تمدن سازی، جامعه سازی و انسان سازی تعریف کرد و نگاه مردم به دین به کلی متحول شد، تحول دیگر امام تحول در نگاه به آینده بود، آینده ای که دیده نمی شد و افقی و چشم اندازی نداشت و محدود بود ولی امام این دیدگاه را به دیدگاه ایجاد تمدن نوین اسلامی تبدیل کرد.

 خبرنگار بسیجی: محمدکاشی

انتهای پیام/ف

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar