سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۶۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۵۰: ۱۳
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در گفتگو با بسیج عنوان کرد
همدان-فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)استان همدان گفت:سپاه به دنبال پیش‌روندگی انقلاب اسلامی است و در تمام عرصه‌هایی که منجر به صدور انقلاب و تداوم و تقویت انقلاب و پاسداری از دستاوردهای انقلاب می‌شود، ماموریت دارد.

سپاه به دنبال پیش‌روندگی انقلاب اسلامی/سپاه در کنار ارتش استقلال امنیتی را برای کشور فراهم کرده‌ استسردار مظاهر مجیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان با گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران به فلسفه تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: تأسیس نیروی مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دوراندیشی حکیمانه‌ امام(ره) در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ صادر شد.

وی  با بیان اینکه سپاه وظیفه حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را بر عهده دارد، گفت: سپاه به دنبال پیش‌روندگی انقلاب اسلامی است و در تمام عرصه‌هایی که منجر به صدور انقلاب و تداوم و تقویت انقلاب و پاسداری از دستاوردهای انقلاب می‌شود، ماموریت دارد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان به کارنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال گذشته اشاره و عنوان کرد: با عنایت خاص خداوند، سپاه در طول این مدت هزاران توفیق بزرگ  به دست آورده و خدمات بسیاری در عرصه‌های مختلف برای نظام جمهوری اسلامی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه سپاه درعرصه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و خودکفایی خدمات ارزنده‌ای به نظام و انقلاب داشته است، گفت: این نهاد انقلابی متناسب با شرایط زمانی و اقتضای شرایط جامعه فعالیت وماموریت‌های مختلفی انجام می‌دهد و در همه حال گوش به فرمان ولی فقیه است.

سردار مجیدی با اشاره به اینکه سپاه انسان‌‌های بزرگ بسیاری را در دامان خود پرورانده و تقدیم نظام و انقلاب کرده است، تصریح کرد: در سپاه مثل یک دانشگاه تربیت انسان‌های بزرگ اتفاق افتاد که سال‌های سال نظام از این تربیت انسان‌های در مکتب ائمه اطهار(ع) بهره‌مند شده و شهدایی همچون «حاج قاسم سلیمانی»، «حاج حسین همدانی» و شهید «حجازی» در این مکتب و بستر پخته و آزموده شدند و انجام وظیفه کردند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه از ابتدای تشکیل تا به امروز در کنار مردم بوده و برای خدمت به مردم قدم برداشته است، اضافه کرد: سپاه برای امنیت و خودکفایی مردم، استقلال اقتصادی، سیاسی، فکری و...  تلاش‌ها و قدم‌های بسیار بزرگی برداشته است.

* اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط سپاه در کنترل و مدیریت بیماری کرونا

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان  با بیان اینکه سپاه در عرصه‌های دفاعی، سازندگی، محرومیت‌زدایی و...  فعالیت‌های بسیار درخشانی برای مردم انجام داده است، گفت: در بحث سازندگی بزرگ‌ترین تلاش‌ها را در زیرساخت‌های کشور، سازندگی روستاها، شهرها و کارگاه‌ها داشته و قدم‌های بزرگی در خصوص وصل برق، گاز و تلفن برداشته که در کشور نمونه است.

وی با تشریح فعالیت سپاه در عرصه‌های اجتماعی  و سلامت مردم بر نقش سپاه در کنترل و مدیریت بیماری کرونا با اجرای طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» اشاره و بیان کرد: سپاه در بحث جلوگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا پیش قدم بود و در این راستا اقدامات بزرگی انجام داد که نمونه آن فعال شدن بیمارستان بقیه الله در تهران و بیمارستان‌های مختلف در سطح کشور و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی است به گونه‌ای که کمک‌های بزرگی در بحث ایثارگری بسیج در بحث کرونا اتفاق افتاد.

سردار مجیدی به نقش و توانمندی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدارندگی دفاعی اشاره و اظهار کرد: به لطف خداوند برای آنکه نظام جمهوری اسلامی از اقتدار بالایی برخوردار باشد سپاه در عرصه‌های نظامی به خصوص در عرصه هوا فضا قدم‌های بزرگی برداشته و استقلال امنیتی را در کنار ارتش برای کشور فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: سپاه و ارتش  در کنار هم خدمات ارزنده‌ای را برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایجاد می‌کنند و این دو نهاد انقلابی همچون دو بال یک پرنده برای نظام هستند و برای امنیت کشور و مرزهای جمهوری اسلامی و مرزهای انقلاب اسلامی فعالیت‌های بسیاری را انجام می‌دهند.

* برخورداری از نیروی انسانی انقلابی و ایثارگر از ویژگی‌های بارز سپاه

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در ادامه سخنان خود در تبیین ویژگی‌های بارز سپاه، برخورداری از نیروی انسانی متعهد، انقلابی، کارآمد و ایثارگر را از ویژگی‌های بارز این نهاد انقلابی عنوا کرد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم سپاه بحث نیروی انسانی است که عامل اصلی محرک در سپاه تربیت همین نیروی انسانی است که به عنوان یک ذخیره برای انقلاب اسلامی همیشه انجام وظیفه و جانفشانی کرده است و با تکیه بر همین نیروی انسانی توانسته ماموریت خود را در حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن به خوبی ایفا کند.

سردار مجیدی تصریح کرد: اخیرا با توجه به اینکه کشور به زیرساخت‌های سازندگی نیاز داشت، بسیج سازندگی سپاه اقدامات بزرگی را انجام می‌دهد و برای رفع مشکلات مرم در زمینه‌هایی که نیاز است وارد عمل می‌شود.

وی توانمندی و قدرت سپاه را به دلیل وجود نیروی مومن انقلابی با انگیزه و پای کار دانست و بیان کرد: شاید دشمنان ما تجهیزات و امکانات بیشتری نسبت به ما داشته باشند اما آن چیزی که موجب قدرت و اقتدار سپاه شده نیروی با انگیزه انقلابی مومن پای کار است که باعث می‌شود اتفاقات هم رقم بخورد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در همین خصوص به ولایتمداری سپاه و پاسدارن انقلاب اسلامی اشاره و اضافه کرد: موشک‌ها و ابزار و امکاناتی که ما در اختیار داریم دشمن ۱۰ برابر آن را در اختیار دارد اما نیروی انسانی سپاه نیروی با انگیزه ولایتمدار که همیشه به عنوان سرباز ولایت وظیفه و رسالت خود را انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: شاخصه بارز سپاه این است که با نیروی جهادی و روحیه ایثارگری انجام وظیفه و قله‌های موفقیت را طی  ‌کند.

سردار مجیدی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ولایتمداری خود توانسته ماموریت‌های خود را انجام و به قدرت دست یابد، خاطرنشان کرد: سپاه توانسته با اجرا کردن فرمایشات رهبری در همه موضوعات موفق باشد و وقتی ایشان به عنوان فصل الخطاب مطالب را عنوان می‌کند سپاه برروی تک تک فرمایشات برنامه‌ریزی  کرده و آن را انجام می‌دهد و وقتی بر قوی بودن ایران تاکید می‌کند سپاه همین را به عنوان الگو قرار می‌دهد و ساز و کار آن را در جمهوری اسلامی فراهم می‌کند.

وی  ولایتمداری و تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری را راز موفقیت در عرصه‌های مختلف دانست و یادآور شد: اگر مسئولین و دولتمردان همچون سپاه فرمایشات مقام معظم رهبری را در دستور کار خود قرار دهند و این مسیر را طی کنند به طور قطع می‌توانند بر مشکلات غلبه و آن را حل کنند.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar