سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۹۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰- ۰۷: ۱۵
در نشست مجازی معاونت تربیت و آموزش بسیج اساتید استان آذربایجان غربی مطرح شد:
نشست تخصصی با موضوع دولت تراز در بیانیه گام دوم انقلاب به همت معاونت تربیت و آموزش بسیج اساتید استان آذربایجان غربی بصورت مجازی برگزار شد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، نشست تخصصی بسیج اساتید استان آذربایجان غربی با موضوع دولت تراز در بیانیه گام دوم انقلاب به همت معاونت تربیت و آموزش بسیج اساتید استان آذربایجان غربی روز شنبه مورخه 11 اردیبهشت به صورت مجازی  برگزار شد.
در این جلسه منصوری عضو قرارگاه بیانیه گام دوم جامعه مدرسین گفت: مسئله بیانیه گام دوم در اصل ریشه و نگاه در گفتمان‌سازی دارد و این گفتمان‌سازی خود یک نگاه علمی،فکری و اندیشه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین اسوه برابری، وحدت می باشد که نیاز به سیستم و الگو دارد، گفت:مردم باید به سمت امت گرایی حرکت کنند در این چهل سال دولت و مردم  در تراز بیانیه گام دوم باید دارای نگاه هدفی باشند و به سمت برابری و برادری حرکت کنند که در این صورت می‌شویم امت گرا ، ملت گرا و امت محور.

  منصوری ادامه داد:امت‌ها نباید در حاشیه باشند باید وارد میدان شوند انتخاب فرد اصلح و اینکه دولت و ملت چگونه حرکت کنند راهش توجه و عمل به بیانیه گام دوم انقلاب می باشد. باید نگاه جریان‌شناسی،گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری داشته باشیم.

وی افزود: بر اساس بیانیه گام دوم فردی که می‌خواهد سکاندار هدایت این جامعه و قوه اجرایی یک کشور را برعهده بگیرد باید خودسازی و خود ساختگی داشته باشد و مردم نیز باید خودساخته و خودسازی داشته  باشند و انقلاب را برای برابری و برادری بینند نه برای پست و مقام.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه بیانیه حضرت آقا در چهار بخش قابل تعریف است، اضافه کرد: اگر در این چهار بخش ما به وظایف خودمان و دولتی که می‌آید به وظایف خود عمل نمایند فاصله‌ای بین بایدها و نبایدها و واقعیت به وجود نمی‌آید.

 منصوری افزود:دولت جوان حزب‌اللهی مد نظر حضرت آقا یعنی جوانی که هیچ وابستگی به خانواده، مقام و اطرافیان نداشته باشد.

وی گفتدولت تراز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید به نفع مردم باشد. دولت‌ها باید بر اساس مباحث و آموزه‌های قرآنی حرکت کنند

عضو قرارگاه بیانیه گام دوم جامعه مدرسین، تاکید کرددولت اسلامی یعنی اسلام ناب نه اسلامیکه سیاست زده شده باشد بلکه دولتی که بر اساس قرآن، سنت و شرع حرکت می‌کند نه اسلام انگلیسی و آمریکایی.وی در تعریف سیاست گفت: سیاست یعنی اندیشه و فکر و نگاه ایجاد مالکیت بر اساس اسلام و قرآن است.

وی تاکید کرد: جوان انقلابی صرفا جوان سنی نیست  بلکه جوان، جوانمردی و جوانمرد بودن شرط است لذا جوانمردان امروز و جوانان گذشته باید جوانمردی کنند و جوانان را در رسیدن به تمدن نوین اسلامی  یاری دهند و  از این جریان و فکر حفاظت و صیانت بکنند.

منصوری با اشاره به اینکه با جریان‌سازی،گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری می توان از انقلاب صیانت کرد و بیانیه گام دوم را پیاده کرد گفتمردم باید  در مباحث سیاسی ،اخلاقی، فکری گذشته شناخت درستی داشته باشند و کسی هم که سکان هدایت قوه مجریه را در اختیار می‌گیرد نیز باید چنین راهبردی داشته باشد. ما باید گفتمان ساز باشیم، گفتمان مطالبه‌گری می‌آورد و باعث می شود که یک فکر رایج به مطالبه تبدیل شود و این مطالبه به عمل نزدیک می‌شود . 

انتهای پیام/

منبع: دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج آذربایجان غربی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar